سویا-لیورپول در فینال لیگ اروپا

گزارش: یک فینال تا جاودانه شدن سویا

گزارش: یک فینال تا جاودانه شدن سویا

به گزارش سراج24،سویا تا سال 1934 در دسته دوم اسپانیا حضور داشت و پس از صعود به لالیگا در آن سال، هفت بار دیگر نیز تا به امروز سقوط به دسته پایین تر را تجربه کرده است. قهرمان لالیگا در فصل 45-46، بین سال های 1997 تا 2001 در حال رفت و آمد بین لالیگا و لیگا آدلانته بود اما با آغاز قرن 21، تاریخ برای سویا به گونه ای دیگر نوشته شد.

 

 

ورود ستارگانی چون خسوس ناواس، دنی آلوس، کانوته و لوئیس فابیانو به این تیم باعث شد سویا بین سال های 2005 تا 2008، فصول درخشانی را در لالیگا و نیز لیگ اروپا تجربه کند. وقتی سویا با مربیگری خوان ده راموس، سال 2006 به فینال لیگ اروپا برابر میدلزبرو رسید، بسیاری از هواداران این تیم برای ثبت تاریخی ترین مقطع باشگاهشان و برای رفتن و تماشای بازی فینال سرودست می شکستند چرا که بر این گمان بودند این اولین و آخرین فینال اروپایی تیم محبوبشان است اما آنها نمی دانستند که سویا در سال های آتی، سه بار دیگر نیز چنین فینالی را تجربه خواهد کرد.

 

سویا سال 2006 با شکست 4-0 میدلزبور اولین قهرمانی خود در لیگ اروپا را جشن گرفت. آنها فصل بعد نیز به فینال رسیدند و این بار اسپانیول را در ضربات پنالتی 3-2 مغلوب کرده و برای دومین بار متوالی قهرمان این جام شدند.

 

 

بین دومین و سومین فینال اروپایی سویا، 7 سال فاصله افتاد و این بار آنها با اونای امری و ستارگانی چون ویدال، ریس، راکیتیچ، باکا و کریخیویاک، یک بار دیگر به فینال رسیدند تا بنفیکا را در پنالتی ها با حساب 4-2 شکست دهند. در میان شگفتی، سویا سال گذشته نیز موفق به صعود به فینال لیگ اروپا شد و این بار دنیپروی اوکراین را 3-2 شکست داد تا با کسب چهارمین عنوان قهرمانی خود در لیگ اروپا، به پرافتخارترین تیم این رقابت ها بدل شود.

 

 

 

حال سویا برای سومین فصل متوالی موفق شده خود را به فینال لیگ اروپا برساند و این بار حریفی سرسخت تر از همیشه پیش رو دارد. لیورپولی که خود سه بار در سال های 1973، 1976 و 2001 فاتح این جام شده است.

 

سویا برای پنج جامه شدن و افزایش فاصله خود با لیورپول، میلان و یوونتوسی که سه بار قهرمان لیگ اروپا شده اند، 90 دقیقه و یا شاید هم یک 120 دقیقه طوفانی پیش رو دارد. سویا می تواند به اولین تیمی در اروپا بدل شود که 5 بار فاتح لیگ اروپا شده است. امشب در بازل، سفید و سرخ های سانچس پیسخوان جاودانه خواهند شد یا قرمزهای آنفیلد با کلوپ مانع این اتفاق می شوند؟

اخبار مرتبط

تاثیر ستاره مسلمان لیورپول در کاهش اسلام هراسی +فیلم

لیورپول ۲ - تاتنهام ۰

آخرین تمرین تیم‌های تاتنهام و لیورپول +تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha