دبیرکل حزب «مجلس وحدت مسلمین» پاکستان اعلام کرد

«اعتصاب غذا» و ورود اعتراضات شیعیان پاکستان به فاز جدید

«اعتصاب غذا» و ورود اعتراضات شیعیان پاکستان به فاز جدید

به گزارش سراج24،علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیرکل حزب «مجلس وحدت مسلمین» پاکستان در ادامه اعتراضات این حزب به کشتار شیعیان این کشور گفت: ما علیه ظلم و خشونتی که از مدت طولانی بر شیعیان پاکستان اعمال شده و تاکنون ادامه دارد، اعتصاب غذا برگزار کردیم.

وی افزود: حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان اعتصاب غذا در هوای به شدت گرم پایتخت این کشور را به خاطر تغییر سیاست دولت در قبال شیعیان برگزار کرده است.

جعفری اظهار داشت: برای تحمل هرگونه سختی آمادگی داریم اما ظلم و خشونت علیه شیعیان را هرگز تحمل نخواهیم کرد.

وی گفت: شیعیان پاکستان هر روز متحمل ظلم و خشونت به سبک جدیدی می‌شوند. زمین‌های ما در ایالت «گلگت بلتستان» و پاراچنار به تصرف درآمده است.

دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان با اشاره به شهادت چهار شیعه توسط نیروهای مرزی پاکستان در هفته گذشته گفت: پیش از این گروه‌های تروریستی  شیعیان را در پاکستان مورد هدف قرار می‌دادند و اکنون نیروهای امنیتی به سرپرستی مقامات عالی نظامی کشتار شیعیان را در این کشور آغاز کرده‌اند.

جعفری اظهار داشت: نیروهای امنیتی حق زنده ماندن از مردم پاراچنار سلب کرده‌اند و بدون توجیهی چهار نفر را به شهادت رساندند و همچنین ده‌ها نفر را مجروح کردند.

دبیرکل حزب وحدت مسلمین اظهار داشت: نیروهای امنیتی همچنین ده‌ها شیعیان را زندانی کرده است.

وی گفت: حزب وحدت مسلمین پاکستان به دلیل ظلم و خشونت علیه شیعیان در سراسر کشور، ترور خبرگان، بی‌تفاوتی دولت ایالتی حزب «تحریک انصاف» و همچنین ظلم و خشونت علیه شیعیان در ایالت «پنجاب»، شهادت مظلومانه «خرم ذکی» فعال رسانه‌ای و حقوق بشر اعتصاب غذا در پایتخت این کشور برگزار کرده است.

وی گفت: نماز جمعه آینده در مکان اعتصاب در مقابل دفتر مطبوعاتی اسلام‌آباد برگزار خواهد شد و کسانی که مخالف ظلم و خشونت در پاکستان هستند، در این اعتصاب با شوق و ذوق شرکت کنند.

دبیرکل حزب وحدت مسلمین با اظهار امیدواری گفت که نماز جمعه آینده در تاریخ اسلام‌آباد بزرگترین نماز جمعه خواهد بود.

اخبار مرتبط

اعترافات عامل ترور وزیر کشور پاکستان

صدای پای داعش در پاکستان شنیده شد

آمریکایی‌ها فرزند رهبر طالبان را کشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha