با تصویب هیئت وزیران

فرودگاه ایلام مرز مجاز هوایی شد/ ورود سازمان امور مالیاتی به تخلفات اداری

فرودگاه ایلام مرز مجاز هوایی شد/ ورود سازمان امور مالیاتی به تخلفات اداری

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیئت وزیران فرودگاه شهدای ایلام را با توجه به ظرفیت‌های مناسب در حوزه مسافری و پتانسیل لازم برای استمرار فعالیت در آن، به عنوان مرز مجاز هوایی تعیین کرد.با پیوستن فرودگاه شهدای ایلام به جمع فرودگاه‌های بین‌المللی کشور، این فرودگاه نقش مؤثری در رونق و توسعه اقتصادی مناطق غرب کشور و بهبود معیشت مردم این مناطق ایفا خواهد کرد.

هیئت دولت در ادامه جلسه روز چهارشنبه خود که به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌ جمهور برگزار شد، سازمان امور مالیاتی کشور را با هدف تسریع در فرآیند رسیدگی به پرونده‌های تخلفات اداری و مالی و ضرورت برخورد به موقع با آنها، به فهرست دستگاه‌های موضوع آئین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری اضافه کرد.

هیئت وزیران همچنین نسبت به تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل 1978 اقدام نمود.دولت این تصمیم را با توجه به اصلاح مقرره مربوط به کنوانسیون مارپل در خصوص الزامات محوطه ماشین‌آلات برای تمام کشتی‌ها و لازم‌الاجراء شدن آن از تاریخ اول ژانویه 2017 اتخاذ کرد.

هیئت دولت به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد برای انجام مذاکره، پیش امضاء (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان اقدام نماید.

صدور مجوز به وزارت راه و شهرسازی برای انجام مذاکره، پیش امضاء (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت سلطنت عمان از دیگر مصوبات جلسه هیأت وزیران بود.

همچنین لایحه موافقت‌نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و ژاپن، از سوی اعضای دولت به تصویب رسید.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

رکوددار پروازهای خارجی در فرودگاه امام خمینی

۳ فروند ایرباس ۳۱۹ به ناوگان هواپیمایی ایران ایر اضافه شد

آخرین وضعیت سرک مالیاتی به حسابهای بانکی

0 نظر

ارسال نظر

capcha