سرنوشت نامعلوم اجرای ۴ تقاطع خرم‌آباد/ استانداری به تعهد خود عمل نکرد

 سرنوشت نامعلوم اجرای ۴ تقاطع خرم‌آباد/ استانداری به تعهد خود عمل نکرد

به گزارش سراج24، شامگاه یکشنبه در یک‌صد و هشتاد و سومین جلسه علنی شورا شهر خرم‌آباد با موضوع‌های مختلفی اعم از تعریض حرم امام‌زاده زیدبن علی (ع)، ارائه جریمه دوربین‌های سطح شهر به متخلفان، فروش اتوبوس‌های بخش دولتی به بخش خصوص و تکلیف پروژه چهار زیرگذر در سالن اجتماعات ساختمان شورای شهر خرم‌آباد برگزار شد.

وضعیت 4 تقاطع خرم آباد

محمد حسین پور عضو شورای شهر خرم‌آباد در مورد وضعیت 4 تقاطع خرم آباد افزود: درزمینهٔ چهار زیرگذر  که بنا بود توسط قرارگاه خاتم الاانبیا بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بسته‌شده  بنا شد بعد از برآورد اولیه آغاز به کار کند ولی درحالی‌که ارائه جزئیات نداده تجهیزات کارگاهی خود را مستقر کرده است.

یحیی عیدی بیرانوند، شهردار خرم‌آباد در این رابطه افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاءمطمئن است که قرارداد منعقد می‌شود و در حین برآورد،  قرارگاه خاتم‌کارهای تجهیز کارگاهی را نیز انجام می‌دهند.

وی بابیان اینکه استانداری 30 درصد خود را پرداخت نمی‌کند، گفت: تنها راه ما این است که خود ما طرف قرارگاه خاتم باشیم و کل هزینه را بدهیم.

استانداری به تعهد خود عمل نکرد

بیرانوند در مورد احداث چهار تقاطع در سطح شهر خرم آباد توسط قرارگاه خاتم الانبیاء گفت: روگذر اتصال خیابان 60 متری به 80 متری بلوار ولایت، روگذر اتصال خیابان شریعتی به سمت کوی فلسطین،  زیرگذر بهارستان، و روگذر 60 متری به مسکن مهر چهار تقاطع مدنظر است.

شهردار خرم‌آباد بیان کرد: قرارگاه خاتم الاانبیا درخواست پیش‌پرداخت دارد و ما این پول را نداریم با توجه به درخواست قرارگاه خاتم، خود قرارگاه پیشنهاد پرداخت 10 میلیارد تومان وام را به ما می‌دهد.

وی گفت: براساس تفاهم‌نامه بنا بود 30 درصد اول را استانداری متقبل شود و مابقی از املاک باشد  که این کار را استانداری انجام نداده، و تا پیش‌پرداخت داده نشود قرارگاه خاتم فعالیت خود را آغاز نمی‌کند.

تقاطع خرم آباد معطل استانداری

علی جهان‌آرا، عضو شورای شهر خرم‌آباد بابیان اینکه ما مجبور به قبول کردن طرح‌های قرارگاه خاتم الاانبیاهستیم، خاطرنشان کرد: این کار مانند کمک به خیبر است که شورا داده درحالی‌که بقیه فکر می‌کنند استانداری این کار را انجام داده است .

حسن آذری عضو شورای شهر خرم‌آباد گفت: می‌توان با مذاکره با قرارگاه خاتم الاانبیا به دو پروژه زیرگذر گلدشت و 60 متری اولویت ساخت دهیم و دو پروژه دیگر را در اولویت پایین قرار دهیم.

یحیی عیدی بیرانوند، شهردار خرم‌آباد نیز عنوان کرد: پروژه  60 متری به 80 متری اگر اجرا نشود با گره ترافیکی شدیدی برخورد می کنیم.

وی عنوان کرد: استانداری لرستان درزمینهٔ پرداخت 30 درصد ساخت چهار پروژه روگذر اتصال بلوار شهید شفیع پور به مسکن مهر، روگذر اتصال بلوار شهید شفیع پور به بلوار ولایت، روگذر نعل اسبی اتصال خیابان شریعتی به کوی فلسطین و زیرگذر بلوار بهارستان گلدشت به تعهدات خود عمل نکرده است.

همکاری نیروی انتظامی و شهرداری در مورد تخلفات رانندگی

شهردار خرم‌آباد در رابطه با ارائه تخلف ثبت‌شده در دوربین‌های سطح شهر خرم‌آباد به رانندگان متخلف توسط شهرداری خرم‌آباد، عنوان کرد: در خصوص جریمه‌های صادره توسط دوربین‌های سطح شهر جریمه‌های بالایی را ثبت می‌کند  ولی به دست صاحبان مالکان خودرو نمی‌رسد، پلیس هم چون منبع درآمدی ندارد از شهرداری خواسته تا در این رابطه به آن‌ها کمک کند.

وی تصریح کرد: براساس برآورد انجام شده هزینه برای توزیع این جریمه‌ها سه میلیون تومان است و مهم‌ترین دلیل انجام این کار نظم دهی به شهر می‌شود چراکه بیشتر مردم خرم‌آباد ثبت تخلف توسط این دوربین‌ها را قبول ندارند.

عیدی بیرانوند بابیان اینکه پاکت‌هایی برای این کار طراحی‌شده که آرم شهرداری و پلیس بر روی آن حک‌شده خاطرنشان کرد: در رابطه با جرائم رانندگی تاکنون هزینه‌ای به شهرداری نداده‌اند ولی امسال به استان یک میلیارد تومان داده‌اند که سهم شهرداری خرم‌آباد 500 میلیون تومان است.

محمد حسین پور عضو شورای شهر خرم‌آباد اظهار داشت: درآمد حاصل از فروش وسایل نقلیه به بخش خصوصی و واگذاری اتوبوس در محل عمرانی، خرید قطعات و سوخت هزینه می‌شود.

با فروش یکی از اتوبوس‌های شهرداری موافقت نشد

وی افزود: قبلاً اتوبوس‌رانی درخواست فروش چهار دستگاه را داده‌اند که با یکی از آن‌ها موافقت نشده است و درامد حاصله از فروش در بحث تجهیز ناوگان حمل‌ونقل عمومی استفاده شود.

عبدالله عزیز پور، عضو شورای شهر خرم‌آباد در این رابطه عنوان کرد: سه میلیون مبلع زیادی در مقابل 500 میلیون تومان زیاد نیست چراکه به سطح شهر نظم می‌دهد.

وی بابیان اینکه این درامدها متمرکز هستند، بیان کرد:  چون منبع و منشائی برای اینکه مردم بدانند دوربین جریمه می‌کند و جرائم درب منزل آن‌ها می‌رود  وجود ندارد این کار می‌تواند مفید باشد و این کار در راستای همکاری با پلیس است .

توزیع جریمه دوربین‌های سطح شهر سبب نظم در شهر می‌شود

رضا حاصلی دیگر عضو شورای شهر خرم‌آباد نیز در این رابطه گفت: جرائم راهنمایی و رانندگی در اختیار استان نیست بلکه به‌حساب خزانه می‌رود و قانون مشخص کرده که از برنامه کلی چند درصد به نیروی انتظامی  و چند درصد به شهرداری‌ها تعلق دارد.

وی خاطرنشان کرد: حساب‌وکتاب مالی در نیروی انتظامی وجود ندارد و شهرداری یا راهنمایی رانندگی دخل و تصرفی در آن ندارد.

جافر وفایی عضو شورای شهر خرم‌آباد نیز در این رابطه گفت: اگر هدف کمک به نیروی انتظامی است نیروی انتظامی می تواند با هزینه کمتری در یک سامانه پیامکی تخلف فرد را برای او ارسال کند تا فرد از جریمه شدن توسط دوربین مطلع شود.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

دلیل گرانی سیب زمینی چیست!؟

مهم‌ترین راه‌های مقابله با تحریم‌ها بست و گسترش صادرات غیرنفتی است

قیمت مرغ تا ۱۵ اسفند کاهش می‌یابد/ توزیع مرغ گرم ۶۸۰۰ تومانی در میادین میوه و تره‌بار

0 نظر

ارسال نظر

capcha