رئیس سازمان صنعت و معدن سیستان و بلوچستان :

اکتشافات در سیاه جنگل خاش نتیجه داد/ وجود ۱۰ تن طلا در منطقه

اکتشافات در سیاه جنگل خاش نتیجه داد/ وجود ۱۰ تن طلا در منطقه

به گزارش سراج24، نادر میرشکار اظهار داشت: به‌دنبال اکتشافات صورت گرفته در ناحیه سیاه جنگل شهرستان خاش 4.5تن ذخیره طلا کشف شده است. که حاصل فعالیت‌های جدید اکتشافی در این منطقه است.

رئیس سازمان معدن و تجارت استان گفت: ذخیره فوق حاصل پایلوت اکتشاف در مساحتی به وسعت 130هکتار است و  گفته شده در این منطقه 10 تن طلا وجود دارد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان از جمله استانهایی است که معادن با ارزش زیادی در دل ارتفاعات آن نهفته است و معادن طلای شناسایی شده با ذخیره بیش از 10میلیون تن و بیش از یک گرم طلای خالص در هر تن از جمله معادن باارزش این استان است.

وی تصریح کرد: اقدامات اکتشافی از سوی سازمان زمین‌شناسی، گامی موثر در شناسایی ذخایر معدنی کشور خواهد بود و از این رو ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران 48 هزار کیلومتر را به عنوان پهنه اکتشافی در استان سیستان و بلوچستان را برعهده گرفته و کار اکتشاف با کمک متخصصان و کارشناسان مربوطه در حال انجام است.

رئیس سازمان معدن و تجارت استان گفت:  استان سیستان و بلوچستان بر روی کمربند ارومیه– دختر، قرار گرفته و یکی از محورهای طلا و مس کشور است و انجام اکتشافات جدید  راهی برای شناساندن پتانسیلهای منطقه است.

 

 

منبع:تسنیم

اخبار مرتبط

نرخ طلا و سکه در ۲۵ خرداد ۹۸

نرخ سکه و طلا در هفتم خرداد ۹۸

نرخ طلا و سکه در ۳۱ اردیبهشت ۹۸

0 نظر

ارسال نظر

capcha