شهرداری و وزارت ارشاد تفاهم‌نامه امضا کردند

حضور ۶ سال رایگان نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب

حضور ۶ سال رایگان نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب

به گزارش سراج24،مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت ارشاد و شهرداری تهران عصر امروز در حاشیه اختتامیه بیست و نهمین ووره نمایشگاه کتاب برگزار شد.

قرار شده است بر مبنای این تفاهم نامه شهر آفتاب به مدت 6 سال به صورت رایگان در اختیار نمایشگاه کتاب قرار گیرد.

در این مراسم علی جنتی وزیر ارشاد و محمدباقر قالیباف شهردار تهران و جمعی از مسوولان شهری و وزارت ارشاد حضور داشتند.

سیدعباس صالحی در این مراسم گفت: انتقال مکان نمایشگاه مهمترین اتفاق این دوره از نمایشگاه کتاب به شمار می رود و نقطه عطفی در نمایشگاه کتاب تهران است. امکانات زیرساختی شهر آفتاب این نوید را دارد که این محل مکان محلی برای برگزاری نمایشگاه های مختلف کشور باشد

صالحی افزود: ابن تفاهم نامه فرصنی را ایجاد می کند که به نمایشگاه با نگاه بهتری بنگریم.

در ادامه علی جنتی گفت: فکر می کنم یکی از آرزوهای ما در جمهوری اسلامی ایران تحقق پیدا کرد، چرا که در طول 37 سال گذشته مکان مناسبی برای نمایشگاه های بین المللی نداشتیم و شهرداری از چند سال پیش همتی را برای آماده سازی چنین فضایی انجام داد و شهر آفتاب برای نمایشگاه کتاب آماده شد. البته سال گذشته وقتی از شهر آفتاب بازدید کردیم باورمان نمی شد که این مکان برای نمایشگاه کتاب آماده شود.

وزیر ارشاد افزود: شهر آفتاب طی 4 ماه و با کار شبانه روزی شهرداری آماده شد، البته برخی از ناشران و غرفه داران برای دوری مسیر نگرانی هایی داشتند ولی خوشبختانه شاهد استقبال خوبی از نمایشگاه بودیم.

وی ادامه داد: سال اول وجود برخی مشکلات طبیعی است و قطعا هر زمان دیگری که نمایشگاه را در شهر آفتاب برگزار می کردیم، برخی مشکلات وجود داشت و امیدواریم سال آینده با استفاده از تجارب موجود نمایشگاه بهتری را داشته باشیم، البته در 3 باری مه از نمایشگاه بازدید کردم هم مردم و هم ناشران از برگزاری نمایشگاه در این محل رضایت داشتند و خوشبختانه هم استقبال و هم فروش خوبی داشتیم.

در ادامه محمدباقر قالیباف شهردار تهران گفت: یک دهه قبل از حضورم در شهرداری یکی از برنامه های شهرداری موضوع مکان نمایشگاه های بین المللی بود و از اینکه این مهم به سرانجام رسید، خدا را شکر می کنم

وی ادامه داد: بخشی از ترافیک و آلودگی شهر تهران مربوط به برگزاری نمایشگاه های بین المللی به خصوص نمایشگاه کتاب در داخل شهر بود یکی از برنامه های دقیق مدیریت شهری همین بحث بود و شهرداری طی برنامه ریزی ای کار شهر آفتاب را در سال 90 آغاز کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه آغاز کار شهر آفتاب با نمایشگاه کتاب باعث مسرت است، افزود: شهر آفتاب کار خود را با یک نمایشگاه فرهنگی و جمعیت میلیونی آغاز کرد.

قالیباف به امضای تفاهم نامه با وزارت ارشاد اشاره کرد و گفت: نفس این تفاهم نامه کمک به اهالی کتاب، فرهنگ و رسانه ها به ویژه رسانه مکتوب است و طی این تفاهم نامه نمایشگاه کتاب تا سال 1400 به صورت رایگان در شهر آفتاب برگزار می شود و تنها محل اجاره غرفه ها گرفته می شود، درحقیقت می خواهیم با این کآر به انتشار کتاب و تقویت فرهنگ مکتوب کمک کنیم.

وی تصریح کرد: کمک به حوزه نشر باعث برقراری ارتباط بهتر با سایر کشورها می شود و امیدواریم سال آینده شاهد شرایط بهتری نسبت به امسال در خصوص برگزاری نمایشگاه کتاب باشیم، همچنین بیشتر از 91 درصد از ناشران علاقه دارند که نمایشگاه کتاب سال آینده نیز در این مکان برگزار شود

اخبار مرتبط

مشکلات مسکن و اشتغال خانواده ایثارگران رفع می‌شود

همکاری ستاد امر به معروف با قرارگاه مبارزه با فساد اقتصادی

سازمان فضای مجازی سراج فارس ونظام روانشناسی تفاهم‌نامه منعقدکردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha