روایت تکان‌دهنده بازماندگان جنایت تروریست‌ها در حماه

قتل عام «الزاره»؛ تکفیری‌ها 180 زن و کودک را کشتند و 117 نفر را ربودند

قتل عام «الزاره»؛ تکفیری‌ها 180 زن و کودک را کشتند و 117 نفر را ربودند

به گزارش سراج24، گروه‌های تروریستی بامداد پنجشنبه گذشته با یورش به روستای علوی‌نشین «الزاره» در جنوب استان «حماه» کشتار دسته جمعی به راه انداختند تا بار دیگر ماهیت تروریستی بودن خود را نشان دهند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه پس از تماس با منابع محلی و امنیتی جزئیات دقیقی از این کشتار منتشر کرد و نوشت، گروه‌های تروریستی بسیاری از جمله «جبهة النصرة، أهل السنة و أجناد السنة» که کشورهای غربی نام «معارضان میانه‌رو»‌ بر آنها نهاده‌اند ساعت 5 صبح  به صورت وحشیانه‌ای به الزاره حمله کردند.

منابع امنیتی از حماه در این زمینه گزارش دادند، تروریست‌ها حمله خود را از جنوب و در نزدیکی «الرستن» و از جنوب غرب از روستای «حر بنفسه» آغاز کردند؛ محلی که پایگاه تروریست‌ها در مرز الرستن و دریاچه آن است. بدین ترتیب محله‌های غربی و جنوبی این روستا مورد حمله قرار گرفت.

تروریست‌ها 180 زن و کودک را کشته و 117 نفر را ربودند

به گزارش این خبرگزاری، در جریان حملات تروریست‌ها بیش از 180 زن و کودک کشته شدند. مردان این روستا نیز در میان ارتش سوریه در اطراف این روستا و در ریف‌های حماه به پیکار مشغول بودند.  بیشتر افرادی که در داخل روستا بودند کشته و به داخل دریاچه پرتاب شدند. 117 نفر نیز که بیشتر آنان زنان و کودکان بودند ربوده و به مکان نامشخصی منتقل شدند، ولی به احتمال زیاد به الرستن و تلبیسه انتقال داده شده‌اند.

برخی از منابع نیز در این زمینه گزارش دادند، برخی از ساکنان روستا موفق به فرار شدند و به مناطق تحت سیطره ارتش سوریه رفتند و امنیت آنان تأمین شد. این در حالی است که یک عملیات گسترده‌ برای آزادسازی این مناطق به ویژه ریف‌های جنوبی حماه که به ریف شمالی حمص و ریف غربی سلمیه متصل است آغاز خواهند شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز با افرادی که از این کشتار فرار کرده بودند مصاحبه کرده است. یکی از این افراد می‌گوید: «گروه‌های تروریستی صبح گاه و زمانی که مردم در خواب بودند به منازل یورش بردند و زنان، کودکان و سالمندان را به صورت وحشیانه‌ای کشتند... تروریست‌ها مادرم و خاله‌ام را کشتند، عمویم را اسیر کردند و فرزندانش را کشتند».

حضور عناصر تروریستی خارجی مجهز به تسلیحات پیشرفته

وی همچنین تأکید کرد که در میان تروریست‌ها عناصر خارجی نیز حضور داشتند. این تروریست‌ها از تفنگ‌های پیشرفته و لیزری استفاده می‌کردند. این عناصر پیش از ورود به منازل آن را با «آر.پی.چی» منهدم می‌کردند و پس از ورود به خانه‌ها خانواده‌ها را می‌کشتند.

یک شخص دیگر که موفق به فرار شده بود تعداد خانواده‌های مفقود را 10 خانواده برآورد کرد و گفت: تروریست‌ها کسانی را که می‌ربودند فورا می‌کشتند.

افرادی که توانسته بودند از چنگ تروریست‌ها فرار کنند تأکید کردند که با ارتش سوریه تماس گرفتند تا به افراد زخمی کمک و آنان را به مناطق امن منتقل کند.

«وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه نیز در واکنش به این جنایت گفته بود: این کشتار تروریستی جنایت وحشیانه‌ای علیه همه مردم است و جامعه بین‌الملل باید در مبارزه با تروریسم از سوریه حمایت کند و مستقیما وارد عمل شده و جلو کشورهایی مانند قطر، عربستان و ترکیه را بگیرد که با پول و سلاح از این گروه‌ها حمایت می‌کنند.

نخست وزیر سوریه چنین جنایاتی را که با هیاهوی رسانه‌ای گسترده‌ای از سوی رسانه‌های معاند محور مقاومت همراه است، اقدامی در راستای بالا بردن روحیه گروه‌های تروریستی عنوان کرد تا از این طریق بتوانند چهره ارتش سوریه را در مبارزه با تروریست‌ها مخدوش کنند.

وی با تأکید بر اینکه ملت سوریه اطمینان دارد که می‌تواند با کمک ارتش و حمایت دوستان خود در برابر تروریسم به پیروزی برسد، تصریح کرده بود که چنین اقدامات تروریستی در عزم مردم سوریه برای بازسازی، آبادانی و انجام آشتی‌های ملی خللی وارد نخواهد کرد.

الزاره روستایی در ناحیه حربنفسه و در منطقه مرکزی حماه است. طبق سرشماری‌های سال 2004 تعداد ساکنان این روستا بالغ بر 930 نفر بود که بیشتر آنها علوی هستند.

اخبار مرتبط

از پایان داعش تا پایان تروریسم

دستگیری فرمانده میدانی داعش در لبنان

بیانیه نوری مالکی درباره اربعین حسینی

0 نظر

ارسال نظر

capcha