نظرسنجی«نامتعارف» وزارت علوم از دانشجویان/ ممانعت روسای دانشگاه‌ها از پخش پرسش‌نامه‌ها+ تصاویر

نظرسنجی«نامتعارف» وزارت علوم از دانشجویان/ ممانعت روسای دانشگاه‌ها از پخش پرسش‌نامه‌ها+ تصاویر

به گزارش سراج24، طی روزهای گذشته اخباری درباره توزیع "پرسشنامه نظرسنجی" بین دانشجویان دانشگاه‌های دولتی سراسر کشور منتشر شد.

این پرسش‌نامه‌ها طی روزهای گذشته به طور گسترده در دانشگاه‌های دولتی تهران و شهرستان‌ها توزیع شده است.

پیگیری‌ ها حاکی از این است که این پرسش‌نامه‌ها از سوی دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان بین دانشجویان توزیع شده است.

برخی از دانشگاه‌ها پس از توزیع بخش کوچکی از این پرسش‌نامه‌ها به دلیل محتوای نامتعارف سوالات به دستور رئیس دانشگاه دستور جمع‌آوری و توقف توزیع این پرسش‌نامه‌ها را اعلام کردند.

دانشگاه آیت‌الله بروجردی یکی از دانشگاه‌ها بود که توزیع این پرسش‌نامه‌ها بین دانشجویان، سوالات و ابهامات فراوانی را برای آنها و خانواده‌های‌شان ایجاد کرد.

لطفی از کارشناسان روابط عمومی دانشگاه آیت‌الله بروجردی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم درباره توزیع این پرسش‌نامه‌ها، اظهار داشت: این پرسش‌نامه‌ها را سازمان امور دانشجویان به دانشگاه‌های سراسر کشور از جمله دانشگاه آیت‌الله بروجردی ارسال کرده است.

وی با بیان اینکه توزیع چنین پرسش‌نامه‌هایی در بین دانشجویان اقدام جدیدی از سوی وزارت علوم نیست، گفت: این مسئله اقدام جدیدی از سوی وزارت علوم نیست و طی سال‌های قبل نیز صورت می‌گرفته، به نحوی که براساس پاسخ دانشجویان درباره وضعیت دانشجویان نتیجه‌گیری می‌شد، سازمان امور دانشجویان نمونه آماده شده این پرسش‌نامه‌ها را به همه دانشگاه‌های دولتی ارسال کرده و از دانشگاه‌ها خواسته پرسش‌نامه‌ها پس از توزیع و تکمیل از سوی دانشجویان جمع‌آوری و مجددا به سازمان امور دانشجویان ارجاع شود.

این مسئول روابط عمومی گفت: در دفترچه سوالات "آرم " و مهر سازمان امور دانشجویان انجمن سلامت بهداشت و روان دانشجویان درج شده است.

وی با اشاره به تفاوت توزیع این پرسش‌نامه‌‌ها نسبت به سال گذشته گفت: سال‌های گذشته این فرم‌ها در سایت سازمان امور دانشجویان قرار داده می‌شد و معاونت دانشجویی دانشگاه آن را بین دانشجویان توزیع می‌کرد، اما امسال نمونه آماده شده این پرسش‌نامه‌ها از سوی سازمان امور دانشجویان بین دانشگاه‌ها توزیع شد، البته دانشگاه ما نه به اجبار که به اختیار آنها را  بین دانشجویان توزیع کرد.

لطفی گفت: بعد از اینکه شورای فرهنگی دانشگاه که رئیس آن ریاست دانشگاه است از محتویات پرسش‌نامه‌ها مطلع شد دستور توقف توزیع آن را اعلام کرد و مانع از پخش بخش عمده‌ای از این پرسش‌نامه‌ها شد.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از مسئولان سازمان امور دانشجویان درباره نحوه و هدف توزیع این پرسش‌نامه‌ها به جایی نرسید.

اخبار مرتبط

اجازه برگزاری مناظره در دانشگاه ایلام داده نشد

نماهنگ| روشنای امید

فیلم| بیانات فرمانده کل قوا

0 نظر

ارسال نظر

capcha