سردار آزمون و ۱۰ بازیکن دیگر روستوف تست دوپینگ دادند

 سردار آزمون و ۱۰ بازیکن دیگر روستوف تست دوپینگ دادند

به گزارش سراج24، تیم فوتبال روستوف که این فصل پدیده لیگ برتر روسیه بوده، شب گذشته (پنجشنبه) در چارچوب هفته بیست‌و‌هشتم این رقابت‌ها، با درخشش سردار آزمون که دو گل به ثمر رساند، شکست یک بر صفر مقابل دینامو مسکو را برتری 3 بر یک عوض کرد تا در فاصله دو هفته مانده به پایان این رقابت‌ها همچنان در کورس قهرمانی باقی بماند. در حال حاضر شاگردن قربان بردیف با 57 امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی لیگ برتر روسیه هستند و با زسکا مسکوی صدرنشین تنها دو امتیاز اختلاف دارند.

پروفسور جیری دووراک، رئیس دپارتمان پزشکی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به خبرگزاری «آسوشیتدپرس» خبر داد که نمایندگان فیفا بدون اطلاع قبلی در بازی دینامو مسکو و روستوف حضور پیدا کردند و اقدام به گرفتن تست دوپینگ از چندین بازیکن روستوف کردند که مشکوک به استفاده از ماده ممنوعه ملدونیوم هستند.

بر اساس گزارش‌ها، علت اینکه فیفا اقدام به گرفتن این تست دوپینگ کرده، این بوده که روستوف فصل گذشته با پیروزی در بازی پلی‌آف از سقوط به دسته پایین‌تر گریخت و این فصل در کمال شگفتی در کورس قهرمانی قرار دارد.

دووراک همچنین اعلام کرد: مسئولان باشگاه روستوف، باشگاهی که مالکش دولت روسیه است، همکاری خوبی در گرفتن این نمونه‌های دوپینگ داشتند. ما از تمامی 11 بازیکنی که در ترکیب اصلی روستوف در بازی مقابل دینامو مسکو به میدان رفتند، نمونه‌گیری کردیم و کل روند نمونه‌گیری دو ساعت به طول انجامید. نمونه‌های گرفته شده در آزمایشگاهی در اروپا مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهند گرفت.

سردار آزمون، مهاجم تیم ملی کشورمان یکی از 11 بازیکنی بود که شب گذشته تست دوپینگ از او گرفته شده است. آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ استفاده از ملدونیوم را از ماه ژانویه 2016 ممنوع اعلام کرده است. از آن تاریح تا کنون بیش از 170 مورد تست دوپینگ که از این ماده استفاده شده، از کشورهای مختلف و به خصوص روسیه مثبت اعلام شده است.

پروفسور جیری دووراک در پاسخ به این ادعا که گفته می‌شود بازیکنان روستوف از ماده ممنوعه ملدونیوم استفاده کرده‌اند، گفت: در حال حاضر نمی‌توانم بگویم که این ادعاها صحت دارد یا خیر. ما نمی‌توانیم بر اساس شایعات و ادعاها اظهارنظر کنیم، اما با توجه به شرایط کنونی و شیوع استفاده از ملدونیوم، این خود بهانه خوبی برای گرفتن این تست دوپینگ از بازیکنان روستوف بود.

اخبار مرتبط

محرومیت 8 ورزشکار ایرانی به دلیل دوپینگ

محرومیت سنگین ۵ ورزشکار بدنساز

مدال طلای المپیک از تایمازوف پس گرفته می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha