انتقاد آیت‌الله حسینی بوشهری از وضعیت کتابخوانی در کشور

انتقاد آیت‌الله حسینی بوشهری از وضعیت کتابخوانی در کشور

به گزارش سراج24،آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در جمع خبرنگاران درباره برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب، اظهار داشت: با توجه به فضایی که برای نمایشگاه تدارک دیده شده شرایط بهتری برای کسانی که می‌خواهند از نمایشگاه بازدید کنند نسبت به مصلی وجود دارد.

وی ادامه داد: آنچه شنیدم از مسئولان برگزاری نمایشگاه، استقبال از این دوره از نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب بیش از نمایشگاه‌های گذشته است.

امام جمعه قم افزود: هر کار جدیدی برای رسیدن به کمال دارای یک‌سری نواقص است که امیدواریم شهر آفتاب سال آینده شرایط بهتری داشته باشد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه نمایشگاه کتاب برای حوزه فرهنگ آبرویی محسوب می‌شود،  افزود: امیدواریم همه کسانی که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند با نگاه فرهنگی حضور یابند و انس با کتاب بتواند در رشد فرهنگی کشور تأثیر داشته باشد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره وضعیت کتابخوانی در کشور، تصریح کرد: متأسفانه گزارش‌های خوبی در این حوزه نداریم و انتظاری که از جامعه دینی و فرهنگی ما وجود دارد بیش از این است.

امام جمعه قم گفت: باید تمهیداتی از سوی مسئولان فرهنگی دیده شود و به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که مردم علاقه‌مند به کتاب شوند.

اخبار مرتبط

مسابقه فرهنگی کتابخوانی «روایت سرباز» برگزار می‌شود

با محوریت کتاب (نیمه دیگرم)

تقدیر از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha