با حضور نماینده سازمان ملل در تهران برگزار شد

مانور امداد و نجات برای مقابله با زلزله برگزار شد/ ارتقای آمادگی ۱۰ هزار بسیجی برای امدادرسانی

مانور امداد و نجات برای مقابله با زلزله برگزار شد/ ارتقای آمادگی ۱۰ هزار بسیجی برای امدادرسانی

به گزارش سراج24،صبح امروز (پنج شنبه) مانور امداد و نجات سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با حضور پرشور 10 هزار نفر از بسیجیان، در محل بوستان ولایت و با به صدا درآمدن آژیر خطر زلزله آغاز شد. سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در محل رزمایش از نزدیک در جریان روند برگزاری آن و عملیات امداد و نجات قرار گرفت.

همچنین گری لوئیس نماینده سازمان ملل در ایران، سردار سیف، مصطفی محمد نجار وزیر سابق کشور  و سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در این رزمایش حضور دارند.

در این رزمایش نمایندگانی از شهرداری تهران، آتش نشانی و سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز حضور داشتند. آغاز رزمایش همراه با انفجار انشعابات گازی همراه بود. بر اساس این گزارش، نیروهای مردمی بسیج در قالب یگان های امدادی خواهر و برادر به سرعت وارد شهر زلزله زده شدند.همزمان، یگان های امدادی بسیج با کمک نیروهای آتش نشانی و سازمان امداد و نجات هلال احمر و با رعایت اصول ایمنی به کمک زلزله زدگان شتافتند. تیم های امدادی سازمان آب و فاضلاب و شرکت گاز نیز به جمع یگان های امداد و نجات بسیج اضافه شدند؛ بهداری سپاه نیز با برقراری بیمارستان صحرایی در محلی امن به پذیرش مجروحین و حادثه دیدگان زلزله پرداخت.

همچنین بسیج وزارت راه و شهر سازی با کمک ماشین آلات سنگین به عملیات آوار برداری بسیجیان کمک کرده و عملیات مهار آتش و آواربرداری به سرعت انجام شد.

سازمان امداد و نجات هلال احمر هم با آوردن سگ های زنده یاب به محل رزمایش به شناسایی و نجات مجروحان و حادثه دیدگان پرداخت. یگان هوایی سپاه پاسداران و نیروی انتظامی نیز به منظور تسریع در امر امداد رسانی، وارد منطقه رزمایش شده و با نظارت دقیق بر محل حادثه به بررسی شرایط و انجام اقدامات لازم پرداختند.

همچنین در حاشیه شهر بازسازی شده در این رزمایش، محلی نیز برای دفن کشته شدگان حادثه زلزله در نظر گرفته شده بود. یکی از مساجد و پایگاه بسیجی که در جریان زلزله تخریب نشده بودند با کمک بسیجیان به محل جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان تبدیل شد.

بر اساس این گزارش، در زمان بحران زلزله یکی از تهدیدات جدی برای مردم و زلزله زدگان حضور دزدان و سارقان در منطقه است. در این رزمایش این موضوع مهم نیز در نظر گرفته شده بود؛ به همین منظور  یگان های امنیتی بسیج و سپاه با ورود به موقع خود در صحنه مانع سرقت اموال زلزله زدگان شدند. در جریان برگزاری این رزمایش، یگان مبارزه با تهدیدات شیمیایی سپاه نیز با تجهیزات ویژه وارد میدان رزمایش شد.

این رزمایش تخصصی با هدف ارتقا آمادگی بسیجیان تهران بزرگ برای مقابله با حادثه احتمالی زلزله برگزار شد. حضور 10 هزار نفری نیروهای مخلص بسیجی در این رزمایش و ارتقاء آمادگی آنان در کنار همه دستگاه های مربوطه، قطعا گام بلندی برای مقابله با خطرات وقوع احتمالی زلزله در پایتخت خواهد بود.

 پس از پایان مراحل این رزمایش بزرگ تخصصی، سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و همچنین سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با ابراز خرسندی از عملکرد یگان های امدادی بسیج در این رزمایش از بسیجیان و نیروهای امدادی حاضر در میدان، تقدیر و تشکر کردند.

 

اخبار مرتبط

تولید ۲.۵ میلیون ماسک توسط سپاه و بسیجیان آذربایجان شرقی

۱۴ کارگاه تولید ماسک در لرستان فعال شد/ تولید ۱۶ هزار ماسک در پلدختر و معمولان

کمک به هموطنانمان در زلزله قطور خوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha