مناظر شهری، زیبایی‌های فراموش شده

 مناظر شهری، زیبایی‌های فراموش شده

به گزارش سراج24، آثار این هنرمند با دو موضوع مربوط به فضای شهری، شامل بخش فیگوراتیو و مناظر شهری به روی دیوار می‌رود.

احسان مالکی در این خصوص گفت: آثار این نمایشگاه، انعکاس آشنایی زدایی از فضای شهری و پیدا کردن زیبایی درفضای شهری است که به چشم نمی‌آیند، زیرا مردم به دلیل روزمرگی این زیبایی‌ها را نمی‌بینند.

وی افزود: در شهری مانند تهران انرژی خاصی وجود دارد و می‌توان از ارتباط بین انسان و اتومبیل برای ایجاد فضای هنری مثل انعکاس نور و غیره درآثار هنری استفاده کرد و توجه مردم را با این نوع فضا‌ها جلب کرد.

مالکی در ادامه گفت: موضوعاتی را انتخاب کردم که برای خودم نیز چالش برانگیز بوده است، مناظر شهری با اینکه موضوع تازه‌ای نیست و در دنیا بسیار کارشده ولی در ایران خیلی کمتر به این موضوع پرداخته شده است. همچنین چالشی نیز برای مخاطبان خواهد بود، درواقع هدف اصلی این نمایشگاه برخورد مخاطب با این آثار است.

مالکی درادامه اظهار داشت: ابعاد آثار بین 45 در 35 و 70 در 50 است و قیمت آن‌ها بین چهار میلیون تا ده میلیون ریال است که تعدادی محدودی از این آثار به قیمت بالا‌تر برای مخاطبان عرضه شده است.

احسان مالکی تاکنون 5 نمایشگاه انفرادی درشهرهای اصفهان، کاشان و تهران برگزارکرده است.

این نمایشگاه از 24 تا 31 اردیبهشت ماه هرروز از ساعت 10 الی 21 و روزهای تعطیل 14 تا 21 در گالری شماره دوی فرهنگسرای نیاوران پذیرای علاقمندان است.

اخبار مرتبط

«یک و بیست» ویژه برنامه سالگرد حاج قاسم در شبکه افق

کارگاه مشترک هنرمندان ایران و عراق برگزار می‌شود

توزیع 200 بسته حمایتی در مرحله سوم کمک مومنانه

0 نظر

ارسال نظر

capcha