یادداشت سرلشکر رضایی:

پاسداران به تأسی از ثارالله تا آخرین قطره خون از انقلاب و کشور دفاع می‌کنند

پاسداران به تأسی از ثارالله تا آخرین قطره خون از انقلاب و کشور دفاع می‌کنند

به گزارش سراج24، محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس با ذکر خاطره‌ای از ایام پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری سپاه، به چرایی انتخاب سالروز ولادت اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان روز پاسدار پاسخ داد.

متن این یادداشت به شرح ذیل می‌باشد:

چند روز مانده به پیروزی انقلاب اسلامی، در مدرسه رفاه واقع در خیابان ایران و در محل استقرار حضرت امام (ره) با شهید بروجردی قدم می‌زدم، نگران وضعیت انقلاب بودیم، نگرانی ما از آن جا بود که می‌دانستیم اگر انقلاب پیروز شود ، نه آمریکا و نه ساواکی‌ها و نه هواداران شاه مثل دوران مصدق به  سادگی تسلیم اراده مردم نمی‌شوند و به اصطلاح ول کن ماجرا نخواهند بود! صحبت ما برای یافتن راهکاری برای تقویت و حفظ انقلاب بود.

این نگرانی بیشتر از ما در ذهن امام بود. وقتی انقلاب پیروز شد، امام از تشکیل سپاه حمایت جانانه‌ای کردند. با دوستان‌مان به نتیجه رسیدیم روز سپاه را روز میلاد امام حسین(ع) بگذاریم تا به دشمنان ملت ایران و اسلام بگوییم ما پاسداران به تأسی از ثارالله تا آخرین قطره خون از انقلاب، کشور و مردممان دفاع می‌کنیم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز با قوت بر همان عهد نخستین استوار است و با پیروی از استوانه نظام یعنی ولایت مطلقه فقیه، همواره نگهبان امنیت و اقتدار نظام خواهد بود.

دفاع و مقاومت ما سوریه، عراق و یا لبنان را نمی‌شناسد، ما اسلام و ملت ایران را می‌شناسیم. هر جا رهبر عزیزمان لازم بدانند برای دفاع از منافع اسلام و ملت ایران حاضر خواهیم بود.

اخبار مرتبط

اعتراف محمدرضا درباره پدرش/ محمدرضا: دیکتاتوری رضاشاه را تکرار نخواهد شد!

روایت عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از نقش جهانگیری در اجرای سند ۲۰۳۰

راهبرد اصلی دشمن «فشار همه جانبه» مادون جنگ نظامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha