دیدار اعضای مؤتلفه اسلامی با دست‌اندرکاران سریال معمای شاه

دیدار اعضای مؤتلفه اسلامی با دست‌اندرکاران سریال معمای شاه

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حزب موتلفه اسلامی ،جمعی از اعضای حزب مؤتلفه اسلامی با حضور در محل ضبط سریال معمای شاه از مراحل تصویربرداری این سریال تلویزیونی به کارگردانی محمد رضا ورزی بازدید و با سازندگان این سریال به گفت‌وگو نشستند.

سازندگان این سریال این روزها در این لوکیشن در حال تصویربرداری صحنه‌های مربوط به زندانی شدن اعضای مؤتلفه در بهمن 1343 و در نهایت اعدام آنها به دست رژیم پهلوی هستند.

در دیدار اعضای مؤتلفه از پشت صحنه این سریال اسدالله بادامچیان، حجت الاسلام سید مهدی اندرزگو «فرزند شهید اندرزگو»،«حاج هاشم امانی» تنها بازمانده دادگاه در مؤتلفه، «محمد علی امانی» برادر زاده شهید امانی حضور یافتند و با سازندگان سریال درباره این اثر تاریخی و نیز نحوه به تصویر کشیدن صحنه‌های این بخش به گفت‌وگو پرداختند.

بادامچیان در این دیدار با تقدیر از سازندگان این اثر تاریخی، خطاب به کارگردان سریال، جاذبه‌های تماشای فیلم و سریال را مهم دانست و گفت: البته هیچ فیلمی نمی‌تواند جنبه‌های معنوی تقوا و خلوص شهدا را به طور کامل به مخاطب منتقل کند؛ اما تلاش شما در به تصویر کشیدن این مقطع از تاریخ پُرافتخار کشورمان که طی آن مردان و زنان رشید در اعتراض به قانون ننگین کاپیتولاسیون به مبارزه با رژیم پهلوی پرداختند، ستودنی است و امیدواریم چنین آثاری جوانان کشورمان را بیش از پیش با گذشته آشنا کند.

در ادامه این دیدار حاج هاشم امانی به توصیف مشاهده‌ها و خاطرات خود از روزها و ساعت‌های آخر زندان اعضای مؤتلفه پیش از اعدام پرداخت و سازندگان سریال با طرح پرسش‌هایی از وی، اطلاعات خود را برای به تصویر کشیدن مطلوب و تأثیرگذار این صحنه‌ها تکمیل کردند.

در ادامه، میهمانان معمای شاه شاهد ضبط برخی صحنه‌های سریال بودند و با بازیگرانی که نقش‌های تاریخی را ایفاء می‌کنند، گفت‌وگو کردند.

در این بخش از معمای شاه آرش صباغ در نقش «شهید صادق امانی»، علی بهرامی در نقش شهید صفار هرندی، مجتبی اسفیدانی در نقش مرحوم حبیب الله عسگراولادی، امیر خلیلی در نقش مرحوم ابوالفضل حاجی حیدری، عباس بهبودی در نقش شهید محمد بخارایی، بنیامین بخشی زاده در نقش مرحوم محی الدین انواری، پویا رحیمی در نقش حاج هاشم امانی، هانی اکبری در نقش مدرسی فر  و محمود مقامی در نقش شهید حاج مهدی عراقی ایفای نقش می‌کنند  و قرار است واقعه تاریخی 52 سال قبل ایران که طی آن اعضای مؤتلفه دستگیر، محاکمه و به شهادت رسیدند، به تصویر کشیده شود.

اخبار مرتبط

سریال شاهرگ؛ داستانی متفاوت از مقابله با منافقین

آشنایی تماشایی مردم با داستان غمناک شهدای غواص از تلویزیون

سریال سلمان فارسی، به ماجرای غدیر می رسد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha