هزینه جراحی اسیدپاشی رایگان شد

هزینه جراحی اسیدپاشی رایگان شد

به گزارش سراج24،سیدابوالحسن امامی در نشست خبری برگزاری کنگره سالیانه انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی (20 تا 24 اردیبهشت) درباره یک تصمیم مهم این انجمن اظهار داشت: در جلسه‌ای که با همکاران فوق‌تخصص جراحی پلاستیک داشتیم به این توافق رسیدیم تا هزینه جراحی قربانیان اسیدپاشی گرفته نشود و آنها به صورت رایگان جراحی شوند.

وی با اشاره به اینکه بنگلادش بیشترین آمار اسیدپاشی را به خود اختصاص داده است گفت: در قبل از انقلاب اسیدپاشی داشتیم که برخورد شدیدی با آن شد و این معضل به فراموشی سپرده شد تا اینکه حادثه اسیدپاشی برای فائزه و فتانه پیش آمد که رسانه‌ها به آن پرداخته و آمار اسیدپاشی به قدری زیاد شد.

امامی با بیان اینکه متأسفانه غالب قربانیان اسیدپاشی دختران دم بخت نیز هستند  افزود: در انجمن جراحان پلاستیک که حدود 300 جراح فوق‌تخصص پلاستیک هستند بر آن شدیم که هزینه جراحی این قربانیان گرفته نشود و فقط هزینه بیمارستان از آنها گرفته شود.

وی با تشریح روند ارتقای جراحی پلاستیک در ایران در انتقادی به روند کتاب کالیفرنیا (کتاب تعرفه‌گذاری) خاطرنشان کرد:‌در یک دوره‌ای در زمینه تعرفه‌های این کتاب اعمال نفوذ شد و نظم و تعرفه‌ها به هم خورد و امروز نیز شاهد آن هستیم که سوختگی به عنوان یک معضل بزرگ سلامت شناخته می‌شود و با وجود آنکه تعرفه‌های آن ارتقا یافته است ولی هنوز به نقطه ایده‌آل نرسیده است.

اخبار مرتبط

تخصیص اینترنت رایگان به ۱۸۹۲ هیئت عزاداری در سراسر کشور

ماجرای ۴ بیمار که در بیمارستانی در تهران پس از عمل جراحی به هوش نیامدند

انواع روغن موتور و فیلتر خودرو به ارزش ۱۰ میلیارد ریال کشف شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha