مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام در گفتگو با «سراج24»:

اختلاف مذهبی در جهان اسلام وجود ندارد/هیچگاه در جهان اسلام جنگ شیعه و اهل تسنن نبوده و نیست/هدف دشمنان ایجاد جنگ فرقه‌ای است

اختلاف مذهبی در جهان اسلام وجود ندارد/هیچگاه در جهان اسلام جنگ شیعه و اهل تسنن نبوده و نیست/هدف دشمنان ایجاد جنگ فرقه‌ای است

آیت الله محمد علی تسخیری، مشاورعالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام در گفت و گو با سراج24 با اشاره به مشکلاتی که امروز در جهان اسلام وجود دارد، گفت: در همه چالشهای جهان اسلام دست استکبار و آمریکا نمایان است.

 وی افزود: تکفیریها امروز در منطقه جولان می دهند و به دنبال آن هستند تا تفسیر خود از اسلام را در جهان منتشر کنند؛ در این وضعیت مسلمانان باید به جای توجه به برخی اختلافات، بر روی مسائل اشتراکی تمرکز کنند.

 مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام اظهار کرد: اگر اختلافاتی در جهان اسلام وجود دارد، هیچ گاه مذهبی نیست و برخی کشورها و مخصوصا استکبار جهانی وانمود می کنند که جنگ شیعه و سنی جریان دارد، در حالی که هرگز چنین نیست.

دبیرکل سابق مجمع جهانی مذاهب اسلامی عنوان کرد: هدف دشمنان در منطقه ایجاد جنگ های فرقه ای است و در نهایت دشمن می خواهد هویت امت اسلامی را از بین ببرد.

مشاورعالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی به تأسی از پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) منادی وحدت است و تلاش می کند امت اسلامی را به یکدیگر نزدیکتر کند.

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| مقایسه اقدامات ایران و دیگر کشورها در کنترل کرونا

کلیپ نوشت| مدیریت کرونا در ایران چگونه انجام شد

فیلم| رای دادن امام خمینی در روز 12 فروردین

0 نظر

ارسال نظر

capcha