خانواده‌های آمریکایی قلبا راضی به دریافت غرامت از ایران نیستند

خانواده‌های آمریکایی قلبا راضی به دریافت غرامت از ایران نیستند

به گزارش سراج24، در پی رأی دیوان عالی فدرال آمریکا مبنی بر مصادره دو میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در امریکا جهت پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان انفجار بیروت خبرنگار مهرآباد، سرکار خانم مهرانگیز مهربان به سراغ خانواده یکی از قربانیان رفتند و نظرشان را راجع به دریافت غرامت از ایران جویا شدند.

به گزارش خانم مهربان، مادر محترم آقای «برنارد استروبری اصل نیوجرسی» یکی از تفنگداران آمریکایی کشته‌شده در حادثه بیروت گفتند:

«برنارد از بچگی بسیار تخس و بی‌ادب بود و همیشه دستش را تا آرنج توی دماغش می‌کرد. هیچ‌یک از همسایه‌ها مخصوصاً آنجلینا خانم اینا از دستش آسایش نداشتند. الکساندر، پدر برنارد یک کارگاه محقر سنگ‌بری دارد که در آن سنگ‌قبر درست می‌کند و واقعاً خیلی زحمت می‌کشد و روزی سه لیتر عرق جبین می‌ریزد. الکساندر بارها به برنارد اصرار کرد که بیاید وردستش کار یاد بگیرد اما برنارد خیره‌سر ذلیل‌مرده دوست داشت تفنگدار بشود و مردم بی‌گناه را بکشد. من هم  به او گفتم که الهی جز جگر بگیری برنارد، شیرم را حلالت نمی‌کنم اما شوربختانه او هرگز وقعی ننهاد.

سرتان را درد نیاورم غذایم هم ‌روی گاز مانده، اکتبر سال ۱۹۸۳ بود، من تازه از کلاس منجوق‌دوزی گلوریا خانم به خانه برگشته بودم که خبر به هلاکت رسیدن برنارد را برایمان آوردند. خیلی تکان خوردیم. مخصوصاً پدرش. الکساندر خودش سنگ‌قبر برنارد را تراشید و رویش هم نوشت:

برنارد که گور می‌گرفتی همه عمر، دیدی که چگونه گور برنارد گرفت؟

Bernard who got the grave all his life time, did you see how the grave got Bernard?

برنارد هر آنچه به سرش آمد حقش بود و الان هم که آمریکای جنایت خوار می‌خواهد از جیب ایرانی‌ها به ما غرامت بدهد، محال است قبول کنیم. الکساندر یک عمر عرق ریخته که نان شبهه دار سر سفره‌مان نیاید. این پول‌ها برکت ندارد و ناله و نفرین پشت سرمان می‌افتد و تا دلار آخرش فقط خرج دوا و درمان ما خواهد شد. پول زور از گلوی ما پایین نمی‌رود. این پول یارانه دو ماه ایرانی‌هاست و هر کس باید پول یارانه خودش را بخورد. من به نوبه خودم از آقای جان کری می‌خواهم این بار که آقای ظریف را دیدند پولشان را داخل پاکت بگذارند و بهشان پس بدهند و همچنین هیچ‌وقت یک ایرانی را تهدید نکنند.»

اخبار مرتبط

موشن گرافیک| صدای رسای مرگ بر آمریکا

موشن کمیک| معمار ضد آمریکایی

ضد آمریکایی بودن سردار سلیمانی یکی از ابعاد رسانه‌ای ایشان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha