معاون توسعه روستایی در شهرکرد:

اعتبارات مناطق محروم کشور افزایش می‌یابد

اعتبارات مناطق محروم کشور افزایش می‌یابد

به گزارش سراج24،ابوالفضل رضوی ظهر امروز در همایش شوراها با اشاره به افزایش اعتبارات سال جاری توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از طریق صندوق توسعه ملی و بنیاد مستضعفان اظهار داشت: چنا‌نچه مردم استان در روستاها آمادگی ایجاد 3 هزار شغل در سال جاری را داشته باشند تمام اعتبارات مورد نیاز به آن‌ها پرداخت می‌‌شود.

وی با بیان اینکه درآمد پایین و بیکاری دو مشکل بزرگ روستائیان کشور است افزود: افزایش درآمد و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها راهی برای جذب جوانان در روستاها و جلوگیری از مهاجرت‌ آن‌ها به شهرها است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم از تشکیل شرکت در روستاها خبر داد و بیان کرد: اگر حداقل 25 خانوار روستایی با یکدیگر شرکتی برای داشتن فعالیت اقتصادی تشکیل دهند تسهیلات با کارمزد 3 درصد به آن‌ها اعطاء می‌شود و وثیقه آن نیز در صورت تمایل افراد می‌تواند کارت یارانه آن‌ها باشد.

رضوی خاطر نشان کرد: اگر 25 خانوار روستایی 40  درصد سرمایه را خودشان تأمین کنند 7 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد 3 درصد که در 2 سال اول نیاز به پرداخت اقساط نمی‌باشد پرداخت می‌شود.

وی میزان تسهیلات برای شرکت‌هایی که با مشارکت 50 خانوار تشکیل شوند را تا سقف 10 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: به ازای مشارکت 100 خانوار در تشکیل شرکت و سهم آورده 30 درصد، میزان تسهیلات تا سقف 20 میلیارد ریال، مشارکت 150 خانوار و سهم آورده 25 درصد میزان تسهیلات تا سقف 30 میلیارد ریال و برای 200 خانوار با سهم آورده 20 درصد، میزان تسهیلات بدون سقف است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تصریح کرد: افرادی که تمایل به تشکیل شرکت روستایی و عشایری به صورت گروهی ندارند، کارت یارانه از آن‌ها پذیرفته نیست و حتما باید وثیقه دیگری داشته باشند.

رضوی با اشاره به عملکرد شوراها در بخش‌های مختلف ادامه داد: شوراها باید مطالبه‌گر باشند چرا که شورایی که درخواست عاجزانه داشته باشد نمی‌تواند حق مردم را ادا کند.

وی افزود: مردم نیز باید مطالبه‌گر باشند زیرا اگر مردم مطالبه‌گری کنند توجه به عامل ایجاد انقلاب است و تداوم حکومت تضمین می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم بیان کرد: توسعه در روستاها و شهرها زمانی پایدار است که مردم متحد باشند چرا که کار فردی مشکلاتی دارد که در برخی موارد سبب به تأخیر افتادن آبادانی می‌شود.

اخبار مرتبط

٣٠٠٠ بسته معیشتی در مناطق محروم بوشهر توزیع شد

از تولید ماسک برای عزاداران حسینی تا توزیع کتاب در مناطق محروم

اهدای ۱۵ هزار تبلت به دانش آموزان مناطق محروم

0 نظر

ارسال نظر

capcha