عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

اسنادی داریم که می‌توانیم در قبال دزدی آمریکا عمل متقابل انجام دهیم/باید کل آمریکا را بفروشند تا غرامت ایران را بدهند

اسنادی داریم که می‌توانیم در قبال دزدی آمریکا عمل متقابل انجام دهیم/باید کل آمریکا را بفروشند تا غرامت ایران را بدهند

به گزارش سراج24،ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا از ایران اظهارداشت: از لحاظ حقوق بین‌الملل "عمل متقابل" کاملا پذیرفته شده است و ما می‌توانیم برای مقابله با این اقدام آمریکایی‌ها عمل متقابل انجام دهیم.

وی افزود: ما امکانات و اسنادی داریم که می‌توانیم در مقابل دزدی آمریکایی‌ها عمل متقابل انجام دهیم و اگر از این فرصت استفاده نکنیم، این جسارت‌های آمریکایی‌ها بیشتر می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: آمریکا در زمینه بمب‌های شیمیایی که صدام استفاده کرد، کمک بسیار زیادی به رژیم بعث داشت و همچنین آمریکا گروهک منافقین را در لیست گروهک‌های تروریستی ثبت کرد و بعد از گذشت مدتی آن را از لیست خارج کرد و ما هفده‌هزار قربانی ترورسیم در کشور داریم.

ابوترابی با بیان اینکه گروهک‌های تروریستی مختلفی از سوی آمریکا هدایت و فرماندهی می‌شوند عنوان کرد: اگر ما آمریکا را مجبور به جبران کنیم، باید کل آمریکا را بفروشند تا بتوانند غرامت‌هایی که از طریق حمایت آمریکا از تروریسم حاصل می‌شود را جبران کنند.

وی ادامه داد: در قواینن بین الملل عمل متقابل دیده شده و کوتاهی از انجام عمل متقابل موجب جسورتر شدن آمریکایی‌ها می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس گفت: آمریکایی‌ها در محاکم جمهوری اسلامی ایران 50 میلیارد دلار محکوم شده‌اند و ما می‌توانیم از این 50 میلیارد دلار، 2 میلیارد دلار را طبق حقوق بین‌الملل مصادره کنیم.

ابوترابی با بیان اینکه کمیسیون‌های مجلس به شدت درگیر بررسی برنامه ششم توسعه هستند اظهار داشت: متاسفانه کمیسیون حقوقی مجلس فرصت بررسی دزدی 2میلیارد دلاری آمریکایی‌ها را ندارد و این موضوع در کمیسیون بررسی نشده است.

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| دنیا دیگر طاقت دروغ‌های آمریکا را ندارد

فیلم| گفتگو با دکتر فرحی از آمریکا ⁦ پیرامون کرونا قسمت دوم

فیلم| مقابله با اشغالگری آمریکا در عراق تنها انتخاب است

0 نظر

ارسال نظر

capcha