مدیر عامل شرکت شهربان شهرداری:

دستفروشان پشت چراغ قرمزها شناسایی شدند/دستفروشی بدون هماهنگی مساوی است با کتک خوردن

دستفروشان پشت چراغ قرمزها شناسایی شدند/دستفروشی بدون هماهنگی مساوی است با کتک خوردن

به گزارش سراج24،ابوالقاسم چیذری از شناسایی فروشندگان پشت چراغ‌ قرمز خبر داد و اظهار داشت: اگر فردی هنگام قرمز بودن چراغ چهارراه‌ها، گدایی کند،‌ متکدی محسوب می‌شود و به حوزه کاری ما ارتباطی ندارد اما اگر کالایی به فروش برساند، فروشنده دوره‌گرد یا دستفروش محسوب می‌شود و مربوط به حوزه کاری ماست.

وی ادامه داد: 12 محور دستفروشی را در تهران شناسایی کردیم و به اطلاعات جالبی دست یافتیم. در این محورها 151 نفر دستفروشی می‌کنند که 62 نفر از آنها مرد، 44 نفر زن، 43 نفر از آنها کودک هستند و میان آنها دو نوزاد نیز وجود دارد.

مدیر عامل شرکت شهربان شهرداری تهران با بیان اینکه 14 درصد از جماعت مذکور غیر ایرانی هستند، تصریح کرد: نیروهای شرکت شهربان کار اطلاعاتی دقیقی انجام دادند؛ بر اساس اطلاعات حاصله متوجه شدیم در ضلع شمالی میدان توحید، یک خانواده زابلی شامل 4 زن و دو دختر 12 ساله فعالیت می‌کنند، اگر فردی بدون هماهنگی اقدام به فروشندگی در این محور کند،‌ کتک خواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه محور‌های دیگری مانند سعادت آباد، ضلع غربی میدان آزادی و غیره شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: در یکی دیگر از محور‌های شناسایی شده دو خانم مازندرانی فعالیت می‌کنند و هر روز دستمال کاغذی می‌فروشند. آنها 8 صبح با مترو به محل فعالیت خود می‌آیند و ساعت 22 به شوش، محل زندگی خود باز می‌گردند. همسر یکی از آنها قمار باز است و شب‌ها پول حاصل از دستفروشی را از آنها می‌گیرد.

چیذری گفت: در یکی دیگر از تقاطع‌های شناسایی شده دو مرد کودکان 5 و 7 ساله خود را هر روز صبح به رئیس محور تحویل می‌دهند. اطلاعات دیگر حاکی از این است که پدر یکی از آنها معتاد و بیکار و پدر دیگری یکی از قماربازهای شوش است.

وی اظهار داشت: فعلاً مراحل شناسایی این افراد طی شده و با پلیس پیشگیری و همچنین هوشیار رئیس سازمان خدمات اجتماعی شهرداری جلساتی برگزار کرده‌ایم. هوشیار اعلام کرده با نگاه تکدی‌گری و ما با نگاه دستفروشی به این موضوع ورود کنیم. آنچه مد نظر داریم طرحی برای جمع‌آوری این افراد است و دیگر به آنها اجازه فعالیت داده نخواهد شد.

اخبار مرتبط

تامین زندگی در کف خیابان+عکس

ماجرای جالب ساماندهی دستفروشان تهرانی که پس از سالها دکه‌دار شدند +عکس

مافیای دستفروشی در پایتخت/ ممنوعیت دستفروشی در 48 نقطه از شهر تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha