علوی گرگانی:

فعالیت‌های برون مرزی صدا و سیما مصداق صدور پیام انقلاب اسلامی است

فعالیت‌های برون مرزی صدا و سیما مصداق صدور پیام انقلاب اسلامی است

به گزارش سراج24،آیت الله علوی گرگانی در دیدار محمد اخگری معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما به اهمیت صدور انقلاب اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ره) اشاره کردند و با قدردانی و ابراز خرسندی از فعالیت‌های انجام شده در معاونت برون مرزی این سازمان، آن‌ها را نمونه و مصداق صدور پیام انقلاب اسلامی برشمردند.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به برداشت اشتباه برخی که صدور انقلاب را جنگ و کشورگشایی تفسیر می‌کردند، افزودند: به حمد الله همانگونه که مد نظر رهبر کبیر انقلاب اسلامی بود امروز پیام انقلاب اسلامی که‌‌ همان منطق و برهان و عقل و درایت است از طریق رسانه‌های برون مرزی سازمان صدا و سیما به جهان صادر شده است.

این مرجع عالیقدر شیعه در عین حال مسئولیت برون مرزی را سنگین توصیف کردند و گفتند: تامین محتوای اسلامی مطابق با فرهنگ اهل بیت (ع) مسئولیت سنگینی است که باید به آن توجه شود.

در ابتدای این دیدار دکتر محمد اخگری معاون برونمرزی سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در گزارشی از فعالیت‌های این معاونت، گفت: هم اکنون برنامه‌های برون مرزی سازمان صدا و سیما به 35 زبان زنده دنیا در رادیو و تلویزیون پخش می‌شود که از این جهت رتبه چهارم را در دنیا دارد.

وی تاثیر گذاری سه شبکه تلویزیونی برون مرزی العالم، الکوثر و آی فیلم عربی را در جهان یاد آور شد و گفت: بر اساس نظر سنجی‌ها، این شبکه‌ها توانسته‌اند گوی سبقت را از رقبایی مانند العربیه و الجزیره بربایند و مخاطبان بسیاری را جذب کنند.

اخگری به شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی و اسپانیولی زبان هیسپان تی وی هم اشاره کرد و افزود: شبکه پرس تی وی تنها در بهمن ماه 350 میلیون مراجعه کننده به وب سایت خود داشته است.

وی از احتمال راه اندازی شبکه پرس تی وی به زبان فرانسه از ماه رمضان امسال خبر داد و گفت: سایت این شبکه راه اندازی شده و قرار است به صورت 24 ساعته برای کشورهای اروپایی و افریقایی فرانسوی زبان برنامه پخش کند.

اخگری تصریح کرد: صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران تنها رسانه‌ای در جهان است که برای اقلیت‌های خود نیز برنامه‌های رادیویی به زبان‌های دری، تالشی، آشوری و ارمنی برنامه پخش می‌کند.

معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما همچنین از پیشرفت‌های فنی این معاونت در دوران تحریم سخن گفت و افزود: تولید نرم افزار‌های ایرانی خبر و پخش در معاونت برون مرزی و استفاده از روش‌های متنوع برای رساندن پیام انقلاب به جهان از جمله موفقیت‌های این سازمان بوده است.

 مدیر شبکه الکوثر نیز در سخنان کوتاهی از مخاطبان 80 درصدی این شبکه در لبنان سخن گفت و افزود: اولویت این شبکه نشر و توسعه فرهنگ اسلامی است که تاثیر گذاری زیادی در کشورهای مختلف از جمله مصر، اردن و مغرب داشته است.

وی اضافه کرد: این شبکه روزانه بیش از 1/5 میلیون مراجعه کننده در فضای مجازی دارد.

اخبار مرتبط

تشکیل حکمرانی امنیت فرهنگی را جدی بگیرید

بسیج از کجا آمد؟

سردارسلیمانی الگوی عملی هویت انقلابی گری را در جهان به تصویر کشید

0 نظر

ارسال نظر

capcha