جانشین فرمانده گردان‌های سید الشهداء خبر داد

آمادگی نیروهای مردمی عراق برای آغاز عملیات محاصره فلوجه

آمادگی نیروهای مردمی عراق برای آغاز عملیات محاصره فلوجه

به گزارش سراج24، "حسن عبدالهادی" یکی از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی عراق و جانشین فرمانده گردان های سید الشهدا از آمادگی نیروهای داوطلب مردمی برای محاصره شهر فلوجه خبر داد و گفت: هم اکنون گردان های مقاومت در حال آماده سازی خود برای آغاز عملیات محاصره شهر  "فلوجه" از محورهای متعدد هستند و همانطور که می دانید فلوجه یک منطقه کشاورزی پهناور و مملو از عوارض طبیعی است که از سمت غرب به عربستان سعودی می رسد.

وی ادامه داد:عملیات محاصره فلوجه از تمام جهت ها و با مشارکت تمامی گردان های مقاومت صورت خواهد گرفت. طراحی عملیات محاصره شهر فلوجه توسط فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی و با اشراف  مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان در حال تکمیل است و تاکنون طرح های بسیار قدرتمندی برای کنترل معابر ورودی و خروجی شهر فلوجه طراحی شده است. باید بگویم که مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان با توانایی ها و تجربه بسیار بالایی که دارند از ابتدا در کنار نیروهای داوطلب مردمی و ملت عراق ایستاده اند.

این فرمانده عراقی همچنین تاکید کرد: آمادگی نیروهای داوطلب مردمی برای این عملیات هم اکنون در حدود 90 درصد است و باید تاکید کنم که تمام نیروهای داوطلب مردمی تنها در عملیات محاصره شهر فلوجه مشارکت خواهند کرد و بنا بر درخواست ساکنان فلوجه و الانبار ارتش و نیروهای مسلح عملیات ورود به شهر و پاکسازی آن را برعهده خواهند گرفت. بر اساس توافق صورت گرفته ارتش و نیروهای امنیتی وارد فلوجه خواهند شد و ورود نیروهای داوطلب مردمی به این شهر تنها با تصمیم گیری نخست وزیر ممکن است.

او در خصوص آمادگی نیروهای داوطلب مردمی گفت: نیروهای ما از آمادگی خوبی برخوردار هستند و تجهیزات مورد نیاز عملیات به طور کامل تامین شده است، دشمن نیز از وضعیت خوبی برخوردار نیست و بر اساس اخبار واصله تعدادی از آنان از شهر فلوجه گریخته اند.

در زیر تصاویر برخی مراحل آماده سازی نیروهای داوطلب مردمی برای محاصره شهر فلوجه را مشاهده می کنید.

 

اخبار مرتبط

عملیات انتحاری داعش در «سامراء»

خنثی شدن عملیات تروریستی علیه زائران کاظمین

معرفی تروریست‌های موسوم به سپر فرات در عملیات شاخه زیتون/ دستاورد میدانی ۳۰ هزار تروریست در عفرین پس از ۴۵ روز عملیات + نقشه میدانی و تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha