عملیات موفق ارتش و الحشد الشعبی عراق در جنوب «سامرا»

عملیات موفق ارتش و الحشد الشعبی عراق در جنوب «سامرا»

به گزارش سراج24، نیروهای عراقی از صبح روز جمعه (10 اردیبهشت) عملیاتی برای تأمین امنیت مناطق جنوبی «جزیرة» در جنوب شهر سامراء آغاز کردند و بامداد شنبه موفق شدند منطقه را از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی کنند.

بنا به این گزارش، یگان مهندسی ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی پس از پاکسازی این منطقه، اقدام به خنثی سازی بمب‌های کار گذاشته شده توسط تروریست‌ها کردند.

از سویی دیگر گروهی از نیروهای ارتش عراق با کمک نیروهای بسیج مردمی عملیاتی برای تامین امنیت مسیر ارتباطی شهر سامراء با شهر فلوجه آغاز کردند و تواستند امنیت را به طور کامل به این جاده باز گردانند.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر تروریست‌های داعشی در بیابان‌های شرق دریاچه «الثرثار» با حملات پراکنده اقدام به نا امن کردن جاده کرده بودند. عملیات پاکسازی بیابان‌های شرق دریاچه به دلیل وسعت منطقه به کندی صورت می‌گیرد.

از اوایل هفته گذشته، عملیات در سه محور منطقه الدولاب، منطقه زخیخة و مسیر ارتباطی بین شهر هیت با شهر البغدادی آغاز گردید که تا الان بیش از 80 درصد از منطقه الدولاب بجز بخش شمالی منطقه پاکسازی شده و منطقه زخیخة نیز کاملا آزاد گردیده است و عملیات در محور سوم بدلیل بیابانی بودن منطقه همچنان ادامه دارد.

ابعد اصلی تصویر را در    مشاهده کنید

 

روز گذشته نیز روستای «المشکوکة» واقع در شرق روستای زخیخة توسط نیروهای عراقی آزاد شد.

به نظر می‌رسد بعد از اتمام عملیات در سه محور ذکر شده مناطق شمالی رود فرات که از شهر البغدادی شروع می‌شود و تا حومه غربی شهر الرمادی ادامه دارد در دستور کار بعدی نیروهای عراقی باشد.

 

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha