علی‌اکبر ولایتی:

دیپلماسی بدون قدرت دفاعی بی‌ثمر است/ اگر ایران قدرت نداشته باشد کسی به حرف دیپلمات گوش نمی‌دهد

دیپلماسی بدون قدرت دفاعی بی‌ثمر است/ اگر ایران قدرت نداشته باشد کسی به حرف دیپلمات گوش نمی‌دهد

به گزارش سراج24، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، وزیر اسبق امور خارجه و مسئول تیم ایران در مذاکرات مهم قطعنامه 598 به تبیین ارتباط توان دفاعی یک کشور با پیشبرد مناسبات دیپلماتیک آن نظام در عرصه بین‌الملل پرداخت.

وی در بخشی از این گفت‌وگو تأکید می‌کند که بدون قدرت دفاعی، تحولات و فعالیت‌های دیپلماتیک هیچ پشتوانه‌ای نخواهد داشت ودرحقیقت تلاش‌های دیپلماتیک بدون اینکه اتکای به یک دولت قدرتمند وجود داشته باشد بی‌ثمر خواهد بود.

وی تصریح کرد: اگر دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در یک کشور بیگانه ازجانب یک ایران قدرتمند سخن بگوید سخنش نفوذ دارد ولی اگر ایران، قدرتی نداشته باشد کسی به حرف آن دیپلمات گوش نمی‌دهد، بنابراین موارد مطرح‌شده مکمل هم هستند و هیچ کدام جای دیگری را نمی‌گیرد یعنی نمی‌شود یک کشور صرفاً به قدرت دفاعی خود متکی باشد اما تلاش دیپلماتیک نداشته باشد.

به‌گفته علی اکبر ولایتی، میدان دیپلماسی یک میدان و میدان دفاعی میدان دیگری است ولی مجموعه این دو، مجموعه کاملی را ایجاد می‌کند تا اینکه یک کشور بتواند حضور فعالی داشته باشد و درعین حال از کیان و منافع خود نیز دفاع کند.

مشروح گفت‌وگوی علی اکبر ولایتی به‌زودی منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

فیلم| شبکه ضد ایرانی از قدرت پهپادی ایران می‌گوید

فیلم| گزارش چالش برانگیز پنتاگون در مورد قدرت موشکی ایران

فیلم| جنگ با ایران ما را در اوضاع پیچیده ای قرار خواهد داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha