ادامه انتقام از حاتمی‌کیا در اکران «بادیگارد»

ادامه انتقام از حاتمی‌کیا در اکران «بادیگارد»

به گزارش سراج24، شورای صنفی نمایش در شرایطی تصمیم به تغییر سه فیلم سینمایی «ابد و یک روز»، «بادیگارد» و «پنجاه کیلو آلبالو» گرفت در ۱۵ اردیبهشت ماه گرفته است که دو فیلم «پنجاه کیلو آلبالو» در سرگروه سینمایی پردیس کوروش و «ابد و یک روز» سرگروه سینمایی پردیس آزادی به نمایش درآمدند و این دو فیلم حتی وقتی سرگروه خود را از دست بدهند در سالن های دیگر این پردیس ها امکان نمایش دارند.

این درشرایطی است که «بادیگارد» در سرگروه سینمایی به نمایش درآمده است که تک سالن است و این فیلم در این سالن با فروش بسیار خوبی مواجه است. فیلم «بادیگارد» از میان فیلم های به نمایش درآمده در اکران نوروزی تنها فیلمی است که پردیس سینمایی یا سینمای چند سالنه به نمایش در نیامده است با این اوصاف به نظر می رسد همان اجحافی که در حق فیلم در جشنواره فیلم فجر رخ داد بار دیگر در اکران فیلم هم در حال رخ دادن است.

از سوی دیگر تمام فیلم‌های اکران شده در عید نوروزی تبلیغات ماهواره ای داشته و شبکه های معاند برای این فیلم ها تبلیغ پخش کردند اما تنها فیلمی که از ابتدا اعلام کرد در هیچ یک از شبکه های ماهواره ای تبلیغی نخواهد داشت فیلم سینمایی «بادیگارد» بود که متاسفانه احترام به قوانین کشور هم مورد توجه شورای صنفی نمایش قرار نگرفت و هیچ امتیازی برای فیلم و عدم تبلیغات در شبکه های معاند برای فیلم در نظر گرفته نشد. این در شرایطی است که سال گذشته شورای صنفی نمایش به دلیل تبلیغات ماهواره ای فیلم ها شورای تصمی گرفت فیلم سینمایی «نقش نگار» را یک هفته جلوتر اکران کند. غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت و گو با فارس اعلام کرد: در جلسه امروز (۲۱ دی ماه ۹۴)به وضعیت فروش فیلم هایی که در شبکه های غیرمجاز تبلیغ دارند توجه کردیم.به همین منظور برای این که بتوانیم از فیلم هایی که قانون را رعایت کرده و از شبکه های غیرمجاز برای تبلیغات آثارشان بهره نمی برند حمایت کنیم فیلم «نقش نگار» را یک هفته جلوتر از موعد مقرر (چهارشنبه ۲۳ دی) در گروه آزاد اکران خواهیم کرد.

اما همین شورای صنفی نمایش هیچ امتیازی برای فیلمی که با موضوع انقلاب اسلامی ساخته شده است قایل نشد و این فیلم را در کنار دیگر فیلم قرارداده و تصمیم گرفت در ۱۵ اردیبهشت ماه سرگروه فیلم (استقلال) تغییر دهد.

شورای صنفی نمایش گویا همان خطی را که در جشنواره فیلم فجر دنبال می شد را درباره «بادیگارد» پی گرفته است و قرار است این فیلم که تا به امروز توانسته نظر مخاطب را با خود همراه کند را از عرصه رقابت با دیگر فیلم های اکران نوروزی که دارای سرگروه های سینمایی چند سالنه و پردیس های سینمایی به نمایش درآمده اند یکسان ارزیابی کند در حالی که شرایط اکران برای همه فیلم ها یکسان نبوده است چه به لحاظ سرگروه سینمایی و چه به لحاظ تبلیغات.

به نظر می رسد، وقتی جوایز جشنواره به گونه ای ارایه می شود که به سینمای انقلاب توجه نمی شود نباید در اکران توقع دیگری داشت.

اخبار مرتبط

ویدئو/ سینما، هنر برتر

اکران سه بعدی واقعه عاشورا

اکران سه بعدی واقعه عاشورا در واقعیت مجازی حضرت سقا +تیزر

0 نظر

ارسال نظر

capcha