دموکرات‌ها مانع از تصویب لایحه جمهوریخواهان علیه خرید آب سنگین از ایران شدند

 دموکرات‌ها مانع از تصویب لایحه جمهوریخواهان علیه خرید آب سنگین از ایران شدند

به گزارش سراج24، با 50 رای مخالف در مقابل 46 رای موافق، دموکرات ها و چهار سناتور جمهوریخواه گردهم آمدند تا مانع از تصویب اصلاحیه ای شوند که در طرح هزینه انرژی در سال مالی 2017 که از سوی سناتور جمهوریخواه 'تام کاتن' پیشنهاد شده بود.

این طرح قانونی برای پپشرفت کار در مجلس سنا به 60 رای موافق نیاز داشت . باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به کنگره هشدار داده بود که بشدت مخالف هرنوع حرکتی برای جلوگیری از طرح خرید آب سنگین از ایران به ارزش 6.8 میلیون دلار است.

آب سنگین یک بخش غیر رادیوآکتیو برای ساخت سلاح های هسته ای و انرژی هسته ای است.

طبق توافقنامه تاریحی سال گذشته ببین تهران و آمریکا و پنج قدرت دیگر جهان، تهران می تواند آب سنگین را فروخته ، رقیق کند یا طبق شرایطی آن را دور بریزد.

قبل از رای گیری، سناتور چاک شومر مرد شماره دو دموکرات ها در سنا به خبرنگاران گفت: اگر دمکراتها اجازه پیشبرد این طرح قانونی را بدهند بالقوه راه تصویب اصلاحیه کاتن را فراهم کرده و جمهوریخواهان ' به طور پیاپی ' جسارت پیدا خواهند کرد به لایحه های هزینه، متمم هایی اضافه کنند که در واقع ' قرص سمی ' بوده و کاخ سفید با آنها مخالف است.

کاتن گفت می خواهد ' اطمینان بدهد که مالیات دهندگان آمریکایی یارانه یک بخش حیاتی صنعت هسته ای ایران را پرداخت نخواهند کرد و من اضافه می کنم که طبق توافق هسته ای با ایران لازم نیست که ما این کار را انجام دهیم.

اخبار مرتبط

‌دولت دوازدهم و فرصتی برای جبران گذشته‌

علت تناقض رفتاری مقابل اروپا چیست؟

شکست ایرانِ سرسخت با نیروهای کارآزموده‌اش دشوار است/ ایران، موثرترین کشور منطقه با ترکیب ژئوپلتیک راهبردی و خاص

0 نظر

ارسال نظر

capcha