مشاوررسانه ای فرمانده سپاه پاسداران هشدار داد؛

برخی ارکان فتنه ۸۸ در مسئولیت های کلان کشور نفوذ کردند

برخی ارکان فتنه ۸۸ در مسئولیت های کلان کشور نفوذ کردند

به گزارش سراج24، حمیدرضا مقدم فر شامگاه چهارشنبه در قالب سلسله نشست های بزم اندیشه با موضوع بررسی دشمن شناسی فرهنگی و ابعاد پروژه نفوذ در محل موسسه جوانان آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه دشمنی ها با انقلاب جمهوری اسلامی از جنس فرهنگی است، اظهار کرد: در مسیر ۳۷ ساله انقلاب دشمن انواع حرکت های تکنیکی، تاکتیکی و راهبردی را علیه این نظام داشته است.

هدف نفوذ سیاسی دور شدن از ارکان نظام است

وی با اشاره به اینکه نفوذ سیاسی دشمن در راستای تغییر منطق محاسباتی مسئولان نظام و تصمیم گیری و تصمیم سازی آن هاست ادامه داد: در چنین شرایطی مسئولان ما تنها راه توسعه کشور را الگوگیری از روش توسعه غربی می دانند که این مهم نیازمند ارتباط گیری با غرب است و در این ارتباط چاره ای جز دور شدن از اصول انقلاب و نظام وجود ندارد.

مشاور فرهنگی رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: افرادی که در جریان فتنه ۸۸ جزء ارکان فتنه بودند امروز در بعضی از تصمیم گیری ها و مسئولیت های کلان کشور حضور دارند و این به معنای نفوذ سیاسی است.

وی با اشاره به اینکه برخی از عوامل نفوذی در کشور، عوامل سرویس های اطلاعاتی دشمنان نیستند و دانش آموختگان کشورهای غربی هستند که شاکله فکری آن ها در دانشگاه های غربی شکل گرفته است، تاکید کرد:‌ دکتر صریح القلم یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران و یکی از مشاوران عالی مقامات ارشد دولت است که افکار غرب گونه خود را آشکارا در کتاب ها و مقالات علمی خود بیان کرده است و پیشرفت اقتصادی کشور را کنار گذاشتن دیدگاه های دینی و انقلابی نظام می داند.

مشاور فرهنگی رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران افزود:‌ پس از تاسیس و استقرار نظام، حاکمیت نظام بر اساس قواعد و ارزش های اصول اسلامی شکل گرفت و دشمن تمام تلاش خود را در جلوگیری از شکل گرفتن انقلاب ایران براساس ارزش های اسلامی انجام داد.

وی با اشاره به اینکه بنا بود تا برجام تمام کننده تحریم ها باشد، تصریح کرد: پس از تصویب برجام مقام معظم رهبری چندین بار خطر نفوذ دشمن را گوشزد کردند که به عنوان راهبرد پسابرجام در دستور کار دشمن قرار گرفته است.

مقدم فر با بیان اینکه در شرایط فعلی جامعه نفوذ فرهنگی و سیاسی مهمترین ابعاد نفوذ است، تاکید کرد: نفوذ فرهنگی به دنبال نابودی صورت و سیرت نظام و محو زوایا و آثار انقلاب است به گونه ای که روحانیت در راس آن باشد و تنها صورت نظام حفظ شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز بدون شناخت نفوذ فرهنگی، دشمن شناسی ممکن نیست، ‌ گفت: حمله فرهنگی دشمن، حمله به مبانی و پایه های نظام است.

اتمام دشمنی با آمریکا؛ شعار پسابرجامی

وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی، دشمنان مسئولان، نخبگان و مردم را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: پس از برجام اینگونه در بین مردم القا می شود که مخاصمه با آمریکا تمام شده و حالا زمان دوستی با آمریکاست و حالا زمان ارائه الگوهای غربی است.

مقدم فر با اشاره به اینکه دشمن به دنبال تغییر بعد عقلانی ما با تغییر محاسبات، بعد اخلاقی با تغییر رفتارها و بعد عاطفی با تغییر عواطف به شکل عواطف غربی است، تصریح کرد: بعد عاطفی و احساسی مردم با مجلس روضه سیدالشهدا گره خورده است و این مزیت هاست که انقلاب اسلامی را حفظ کرده است.

وی جذب نخبگان، اندیشمندان و روشنفکران را یکی از راه های نفوذ فرهنگی دانست و تاکید کرد:‌ پس از تصویب برجام وزیر خارجه آلمان در سفر خود به ایران ۵۰ هزار بورسیه تحصیلی به دانشجویان ایرانی داد و دیگر کشورهای غربی نیز از این مساله استقبال زیادی دارند چرا که می دانند این افراد در آینده مبلغان اصلی نفوذ فرهنگی را تشکیل خواهند داد.

مشاور فرهنگی رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه متاسفانه علوم انسانی در دانشگاه های کشور نفوذ پرور است، خاطرنشان کرد: غربی بودن متون دانشگاهی کافی است تا باور و شاکله با فرهنگ غرب شکل بگیرد.

وی ابراز کرد: مقام معظم رهبری بارها گوشزد کردند که زیر دستکش مخملی دشمن، دست چدنی است که مسامحه گران را نابود خواهد کرد و نفوذ فرهنگی و سیاسی نیز به دنبال تغییر نگاه مردم و نخبگان به آمریکاست.

مقدم فر با اشاره به خاطرات هاشمی رفسنجانی در پایان عمر امام راحل مبنی بر اینکه تا جنگ با آمریکا تا چه زمانی باید ادامه پیدا کند و به گفته وی امام نیز در این خصوص سکوت اختیار کردند، ‌ گفت: در وصیت نامه امام راحل دشمنی با آمریکا موج می زند.

برخورد با گشت ارشاد نامحسوس نمونه نفوذ فرهنگی است

وی ترویج لاابالی گری در جامعه به خصوص در قشر جوان را از دیگر راه های نفوذ عنوان و ابراز کرد: نیروی انتظامی برای حفظ نوامیس و مال مردم و سلامت جامعه، هفت هزار نفر از ماموران خود را مامور گزارش تخلفات این چنینی کرد اما با این مساله چه کردند؟ آیا این گونه برخورد نفوذ فرهنگی نیست؟

مشاور فرهنگی رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: گلوگاه های فرهنگی ما اعم از وزارت ارشاد، سینماها، تلویزیون، دانشگاه ها نگاه بهتر و دقیق تری نسبت به جریان شناسی فرهنگی داشته باشند.

وی مهم ترین راه مقابله با نفوذ را کشف آن دانست و خاطرنشان کرد: اگر مردم متوجه شوند که امروز نفوذ فرهنگی دشمن است که نوع پوشش، نگاه و رفتار را تعیین و ترویج می کند، گام موثری در جهت مقابله با نفوذ فرهنگی گذاشته شده است.

مقدم فر با بیان اینکه عده ای در کشور می خواهند نفس حساسیت نفوذ کم رنگ شده و یا از بین برود، گفت: این افراد می دانند اگر مردم متوجه نفوذ فرهنگی شوند به دشمن شناسی کمک شده است.

وی فضای پسابرجام را مستعد نفوذ دشمنان عنوان و خاطرنشان کرد: متاسفانه فضای پسابرجامی به مردم می گوید که ۳۷ سال آمریکا را شیطان بزرگ خواندیم اما تمام مشکلات ما با این کشور با یک مذاکره حل شد.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کردند که مذاکرات ما با غرب تنها بر سر مسایل هسته ای بوده است، ادامه داد: دشمن به دنبال تغییر اعتقادات و باورهای ماست و ممکن است پس از این نیز بر روی حقوق بشر در ایران که همان مساله حجاب است و بر سر مسایل منطقه که همان کمک ایران به یمن و لبنان و فلسطین است، باشد اما این ها جزء باورهای ماست و به هیچ وجه بر سر این مسایل مذاکره نمی کنیم.

تقویت تشکل های فرهنگی راه مقابله با نفوذ فرهنگی و سیاسی غرب

وی مهم ترین راه مقابله با نفوذ فرهنگی و سیاسی غرب را، توسعه، تقویت و هویت بخشی به تشکل های فرهنگی عنوان و تاکید کرد: در این راه باید جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قوت گرفته و فعالیت های این جبهه هم‌افزا باشد چرا که دشمن در این نفوذ اعتقادات و باورهای مردم و نخبگان را هدف قرار داده است.

مشاور فرهنگی رسانه ای فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه تمامی مولفه های تشکیل انقلاب برای حفظ آن نیز موثر است، اظهار کرد: انقلاب از درون مساجد و هیئات مذهبی شکل گرفت و این تشکل ها را باید تقویت کرد.

مقدم فر با بیان اینکه جبهه فرهنگی انقلاب نیازمند انسجام است، گفت: این جنگ هدایت، راهبری و هدایت می خواهد و در برابر دشمن هدفمند نمی توان بدون هدف و برنامه ریزی جنگید.

اخبار مرتبط

سومین مناظره‌ی زاکانی و تاجزاده با محوریت انتخابات سال ۸۸ و فساد اقتصادی

اعمال تحریم‌های آمریکا و افزایش قدرت نفوذ ایران در منطقه

پالرمو و «CFT» ابزاری برای نفوذ به سیستم مالی ایران هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha