همیشه دستان آمریکایی ها در کار است ! / بهانه آمریکا برای مصادره ٢میلیارد از اموال ایران چیست؟+تصاویر

همیشه دستان آمریکایی ها در کار است ! / بهانه آمریکا برای مصادره ٢میلیارد از اموال ایران چیست؟+تصاویر

به گزارش سراج24، قبل از هر چیز باید به حادثه ای پرداخت که میتوان به آن لقب بزرگترین حادثه تروریستی علیه آمریکا را داد. (البته بعد از حادثه یازده سپتامبر)


۲۳ اکتبر ۱۹۸۳ مقر تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت، منفجر شد.این اتفاق زمانی رخ داد که نیروهای «مارینز» در محل اسکان خود در حال استراحت بودند.

با شروع جنگ های داخلی لبنان، آمریکایی‌ها با عنوان نیروهای حافظ صلح وارد معرکه شدند بدون اینکه بدانند چه سرنوشت سیاهی در انتظار آنهاست.
کمی بعد از استقرار نیروهای آمریکایی یک کامیون مملو از مواد منفجره وارد پایگاه آمریکایی‌ها شده و بر اثر انفجار آن، دست کم 241 نفر از تفنگداران ویژه دریایی ایالات متحده کشته می‌شوند.

این حادثه آنقدر برای یانکی‌ها ناگوار بود که جرج بوش پدر که اون موقع معاونت ریاست جمهوری آمریکا را برعهده داشت، سریعا خود را برای بررسی ابعاد این فاجعه به بیروت رساند بود.

از راست: ژنرال گرانتی فرمانده وقت واحد٢٤ نیروهای مارینز، جرح بوش، ژنرال پی.ایکس.کلی فرمانده وقت کل نیروهای مارینز در لبنان در بازدید از محل حادثه

در ادامه عکس هایی دیگر در ادامه این ماجرا را نشان می دهیم :

اما پایان کار همه ی این برنامه ها وتوطئه ها نبود...

در همان روز و دقایقی بعد از انفجار پایگاه آمریکایی‌ها، کامیون دوم حامل مواد منفجره وارد مقر چتربازان فرانسوی در بیروت شده و با انفجار این پایگاه، 58 نیروی ویژه فرانسوی هم کشته شدند.

ژنرال مارسل بیگارد فرمانده ارتش فرانسه در بازدید از محل انفجار فرانسویها

 

 

هرچند همان موقع گروهی به نام سازمان جهاد اسلامی لبنان (I.G.O) مسئولیت این عملیات‌ها را برعهده گرفت، اما آمریکایی‌ها هیچگاه نتوانستند –علی رغم اتهام به ایران- سندی مبنی بر دخالت جمهوری اسلامی در این حادثه ارائه دهند.

اما با همین بهانه، طبق رای دادگاه این کشور، قرار بر این است تا 2میلیارد از اموال جمهوری اسلامی را به عنوان غرامت این حادثه مصادره کنند.

بعدها یکی از مقامات سیا -که روز حادثه را به خوبی به یاد دارد- گفت که انفجار مقر نیروهای مارینز در بیروت، بعد از انفجار برج‌های دوقولوی نیویورک (در 11 سپتامبر) بزرگترین حمله تروریستی به منافع آمریکاست.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

فرانسه: در برجام می‌مانیم

آمریکا در آرزوی کاپیتولاسیون جدید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha