فضلی نژاد در دانشگاه تهران:

اُف بر ما که با روشنفکران مبارز مبتذل ترین برخوردها را کردیم

اُف بر ما که با روشنفکران مبارز مبتذل ترین برخوردها را کردیم

به گزارش سراج24،پیام فضلی نژاد سردبیر ماهنامه عصر اندیشه در نشست «این گونه بود ابوذر» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تصریح کرد: رهبر انقلاب تعبیر زیبایی دارند و می فرمایند مطهری، طالقانی و شریعتی در این انقلاب حکم پرچم را داشتند. آنها همیشه بودند و تا آخر پای انقلاب بودند. این حضور همیشگی و با مردم بودن چیز کمی نیست.
وی افزود: باید بپرسیم ما با ابوذرهای زمان مان چه کردیم؟ ما با طالقانی، شریعتی، مطهری، بهشتی و... چه کردیم؟
سردبیر ماهنامه عصر اندیشه بیان داشت: ما در جبهه فکری انقلاب مبتذل ترین و نازل ترین برخوردها را به بدترین شکل با میراث معنوی خود انجام دادیم. ما ابوذرها و عمارهای زمانمان را نشناختیم، چون اگر شناخته بودیم رهبری نمی گفتند «این عمار».
فضلی نژاد در مورد برخورد با روشنفکران اظهار داشت: نه تنها آنها را نشناختیم، بلکه با آنها انتحاری برخورد کردیم. جریان های معارض گفتمان انقلاب اسلامی درصدد مصادره چهره های انقلاب هستند. با این شخصیت ها چه کردند؛ بدترین تفسیر را از چهره آیت الله طالقانی و بهشتی ارائه کردند، اما ما ساکت بودیم.
فضلی نژاد گفت: به آیت الله بهشتی عنوان اولین اصلاح طلب را دادند و تصویر یک روحانی سازشکار را از او ساختند. دم از بازرگان می زدند، اما از تساهل بازرگان عبور کردند. دم از شریعتی برای عبور از روحانیت می زدند، اما هیچ وقت او را نشناختند.
سردبیر ماهنامه عصر اندیشه ادامه داد: مسئول اول این اشتباهات بچه‌های متدین و انقلابی و حزب اللهی هستند  که در یک جریان شناسی روبنایی منجمد شده اند. ببینید چگونه آیت الله طالقانی با تحجر و انواع استبداد مبارزه کرد و از اصول دست نکشید و یکی از بزرگترین تئوریسین های جنگ عقیده بوده است.
وی با اشاره به زندگی مبارزاتی مرحوم طالقانی خاطرنشان کرد: طالقانی جاذبه اش درجه اعلا و دافعه در برابر دشمنان نیز در اعلا بود و این یعنی اعتدال. امروز متاسفانه جبهه فرهنگی انقلاب از این مسائل تهی است و وای بر ما که مجلس یادبود آیت الله طالقانی را این گونه برگزار کنیم. طالقانی از پیشروان مبارزه با جریان نفوذ بود.

فضلی‌نژاد گفت: روشنفکر، مبارز، متدین، اهل بحث و گفت‌وگو، مناظره و مباحثه، عقلانیت و خردورزی از خصوصیات آیت الله طالقانی بود. امروز متاسفانه مفسران خبری به جای متفکران سیاسی و مترجمان هم به جای روشنفکران، نشسته اند و شومن ها جای فیلسوفان را گرفته اند.

اخبار مرتبط

دومین جشنواره طنز «امضای کری تضمین است»

فضلی‌نژاد با «شوکران» به تلویزیون برمی‌گردد +معرفی ۱۰ میهمان برنامه

صحبت های جنجالی حامد بهداد درباره فیلم‌های مبتذل

0 نظر

ارسال نظر

capcha