در حضور رؤسای جمهوری دو کشور صورت گرفت

امضای تفاهم‌نامه بین ایران و آفریقای جنوبی برای تبدیل گاز به سوخت مایع

امضای تفاهم‌نامه بین ایران و آفریقای جنوبی برای تبدیل گاز به سوخت مایع

به گزارش سراج24،  به نقل از وزارت نفت، «حمیدرضا کاتوزیان» رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و «باکسولا جی زوین» معاون رئیس شرکت ملی نفت آفریقای جنوبی در امور تامین بازرگانی و تدارکات، ظهر امروز با حضور رؤسای جمهوری ایران و آفریقای جنوبی و همچنین وزیر نفت ایران، تفاهمنامه همکاری مشترکی را در زمینه GTL امضا کردند.

بر اساس این گزارش، پژوهشگاه صنعت نفت از مدتها پیش، مطالعه در حوزه GTL را آغاز کرده است و با توجه به پیشرفت فزاینده فناوری GTL در جهان، پژوهشگاه به روز کردن دانش فنی و کاهش قیمت تمام شده تولید محصول را در این زمینه مدنظر دارد.

استفاده از گاز طبیعی برای تولید سوخت مایع، علاوه بر افزایش کیفیت محصول، به سازگاری بیشتر با محیط زیست و کاهش آلودگی هوا می انجامد و با توجه به برخورداری کشور از منابع گاز فراوان و این که تاکنون کارخانه GTL در ایران احداث نشده است، همکاریهای ایران با کشورهای صاحب تجربه در زمینه مایع سازی گاز، می تواند دستاوردهای مثبت زیادی به همراه داشته باشد.

رئیس جمهوری آفریقای جنوبی که به دعوت رئیس جمهوری کشورمان به ایران سفر کرده است، صبح امروز مورد استقبال رسمی حسن روحانی قرار گرفت. سفر رئیس جمهوری آفریقای جنوبی به تهران، نخستین سفر وی به جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

هیئت همراه زوما در این سفر حدود 180 نفر هستند، 6 نفر از وزیران کابینه، زوما را در این سفر همراهی می کنند و حدود 80 تا 100 نفر از فعالان اقتصادی آفریقای جنوبی از دیگر همراهان وی هستند.

اخبار مرتبط

فیلم| مقایسه درآمد نفتی با سود شرکتهای خارجی از تجارت دخانیات در ایران

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha