مهرجویی در جمع خبرنگاران:

فیلمهای مطرح دنیا را به جشنواره جهانی فیلم فجر بیاورند

فیلمهای مطرح دنیا را به جشنواره جهانی فیلم فجر بیاورند

به گزارش سراج24،داریوش مهرجویی پس تماشای فیلم «موج نو» ساخته احمد طالبی نژاد در کاخ جشنواره جهانی فیلم، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دیدن نسخه بازسازی شده «گاو» حس و حال خوبی داشت. مشخص است زحمت زیادی برای آن کشیده شده است و بر همین شگفت‌انگیز بود.

کارگردان «هامون» در پاسخ به این سوال که جشنواره جهانی فیلم فجر چقدر به سینمای ایران کمک می‌کند، گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر اتفاق خاصی در کشور است؛ اما باید سعی کنند فیلمهای مطرح دنیا هم در این جشنواره به نمایش در آورند.

مهرجویی همچنین با اشاره به برنامه‌های زنده‌ شبانه تلویزیونی خواهان جایگزینی فیلم‌های جشنواره در این گفتگوها شد و گفت: در این برنامه حرفهایی زده می‌شود. بهتر است روی حرف‌هایی که گفته می‌شود تصاویر فیلم‌هایی که درباره‌ی آن صحبت می‌کنند هم پخش شود تا مردم بدانند در این فستیوال چه فیلم‌هایی نشان داده می‌شود. این خوب نیست که دو ساعت فقط آدم‌ها بنشیند و حرف بزنند در حالی که سینما یعنی تصویر و لااقل می‌توان روی صحبت‌ها تصاویر بی‌صدای فیلم‌ها را نشان داد.

کارگردان «سنتوری» درباره فعالیت‌های تازه خود از جمله خبر ساخت فیلم «سنتوری مرد پاییزی» (سنتوری2) تاکید کرد در پی سرمایه‌گذار است و در صورت یافتن سرمایه «سنتوری» را خواهد ساخت.

او همچنین با اشاره به اینکه وزیر وقت در زمان اکران«سنتوری»، نسبت به این فیلم بی عدالتی کرد گفت: یکسال تمام، گروه‌های مختلف نظارتی سناریوی فیلم را خواندند و اجازه فیلمبرداری صادر شد اما با این شرایط، از اکران عمومی فیلم جلوگیری شد و فیلم «سنتوری» را از بین بردند.

سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر اول تا ششم اردیبهشت ماه به دبیری رضا میرکریمی در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

یک فیلم جنجالی دیگر از حوزه هنری؟

استقبال فیلمسازان بسیجی از جشنواره فیلم مقاومت

«شهید سلیمانی» الگوی مناسب آموزش و پرورش

0 نظر

ارسال نظر

capcha