رئیس پلیس پایتخت:

امنیت اخلاقی فقط مربوط به پوشش نیست/ «نامحسوس‌بودن» طرح جدید خواسته مردم بود

امنیت اخلاقی فقط مربوط به پوشش نیست/ «نامحسوس‌بودن» طرح جدید خواسته مردم بود

به گزارش سراج24،سردار حسین ساجدی‌نیا با اشاره به اینکه طرح امنیت اخلاقی از سال‌های گذشته اجرا شده است، افزود: "ایجاد امنیت و آرامش در سطح کشور به‌ویژه در شهر تهران از جمله انتظارات مردم از پلیس است".

وی با بیان اینکه امنیت اخلاقی فقط در موضوع پوشش خلاصه نمی‌شود بلکه در همه موضوعات و آسیب‌های اجتماعی است، اضافه کرد: "پلیس برای این منظور هماهنگی‌های لازم را با قوه قضائیه داشته است".

ساجدی‌نیا درباره نامحسوس بودن طرح اخیر امنیت اجتماعی هم گفت: "پلیس در اکثر مأموریت‌های عملیاتی از جمله مواد مخدر، آگاهی، فتا و پلیس امنیت با لباس شخصی اقدام می‌کند. از اهداف مهم این طرح، مقابله با سارقان، اراذل و اوباش، معتادان و قاچاقچیان است. پلیس در طرح امنیت اجتماعی هم به‌صورت محسوس و هم نامحسوس عمل می‌کند".

وی با بیان اینکه نامحسوس بودن این طرح، بنا به درخواست‌های مردم است، گفت: "چندین موضوع از جمله مزاحمت نوامیس از دغدغه‌های مردم بوده است و از پلیس انتظار دارند در این حوزه ورود و رفع دغدغه کند. از دیگر دغدغه‌های مردم برخورد با حرکات نامتعارف و خطرآفرین در حوزه راهنمایی و رانندگی است. پلیس برای انجام مأموریت‌های متعدد خود براساس قوانین و ضوابط جاری در کشور می‌تواند از مأموران محسوس و نامحسوس خود استفاده کند. تمام سازوکارهای لازم برای استفاده بهینه برای این مأموریت در نظر گرفته شده و کلیه اقدامات آنان تحت نظارت سیستم‌های نظارتی پلیس از جمله بازرسی، حفاظت اطلاعات و ... قابل کنترل است. کلیه مأموران از کارکنان کادر پلیس تهران و ضابط قضائی هستند. انتخاب این مأموران براساس معیارهای از پیش تعیین شده و تأییدیه مبادی ذی‌ربط صورت گرفته است. از آنجا که این کارکنان به‌عنوان ضابط قضائی بوده، صحت گزارش آنان مورد تأیید مراجع قضائی است".

رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: این مأموران علاوه بر انجام وظایف و مأموریت‌های تخصصی خود، در ساعات غیراداری به‌عنوان مأموران نامحسوس و مورد وثوق، در صورت مشاهده جرایم مشهود، صرفاً اطلاعات لازم را از طریق سیستم‌های ارتباطی به مرکز پلیس اعلام می‌کنند و مأموران به هیچ وجه، مواجهه حضوری و برخورد با مردم را ندارند. لازم به ذکر است هرگونه اقدامی که نیاز به برقراری ارتباط با مردم باشد صرفاً توسط مأموران انتظامی با شناسه پلیسی انجام می‌گیرد. به‌جهت رفع دغدغه‌های مردمان عزیز، این اطمینان به شهروندان گرامی داده می‌شود که نظارت کامل بر نحوه رفتار و گزارشات مأموران نامحسوس انجام می‌شود و اساساً این اقدامات به‌جهت افزایش احساس امنیت روانی و رفع دغدغه‌های مردم است.

وی در پایان گفت: "شهروندان عزیز در صورت هرگونه ابهام و شکایت، مراتب را می‌توانند به پلیس 197 و یا 110 اطلاع دهند و مطمئن باشند در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی خواهد شد".

اخبار مرتبط

کشف ۱۰۰ میلیارد ریال تبلت قاچاق در تهران

امنیت و سلامت انتخابات وظیفه ناجا است

راهکارهای «پلیس فتا» برای ارتقاء امنیت ایمیل‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha