گفتگوی سه ساعته وزرای خارجه ایران و آمریکا

ظریف: محور اصلی گفتگو با کری دستیابی مردم ایران به منافع‌شان در برجام بود

به گزارش سراج24، وزیر خارجه کشورمان درپایان این دیداربا همتای آمریکایی خود به خبرنگاران گفت: محور اصلی این گفت وگوها نحوه اجرای درست برجام به وجهی بود که طرفین بویژه مردم ایران بتوانند به منافعی که حق آن هاست دست یابند.

محمد جواد ظریف وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران روزسه شنبه به مدت 3 ساعت پشت درهای بسته با جان کری همتای آمریکایی خود دیدار وگفت وگو کرد.

وی درپی این دیدار درپاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا دراین گفت وگوها موضوعاتی دیگری مطرح شد، گفت: تمرکز این گفت وگوها عمدتا برموضوع برجام وشیوه درست اجرای آن بود تا درسایه آن طرفین این توافقنامه وبویژه مردم ایران به منافعی که حق مسلم آنهاست دست پیدا کنند.

ظریف همچنین افزود که روزجمعه نیزطرفین دردیدار دیگری به این گفت وگوها با هدف یافتن راه های اساسی برای اجرای کامل و منصفانه برجام ادامه خواهند داد.

جان کری وزیرخارجه آمریکا نیز درپی این گفت وگوها به تکرار حرف های ظریف پرداخت و اضافه کرد که درگفت وگوهای امروز نکات کلیدی مهمی مورد بحث قرارگرفت که هدف آن ها ایجاد زمینه ای درست برای اجرا کامل ومنصفانه مفاد این توافقنامه بود.

کری نیز به دیدار بعدی وزرای خارجه دو کشور که قراراست روزجمعه برگزار شود اشاره کرد وگفت: امیدوار است طرفین در این دیدار بتوانند به راهکارهای موثری برای اجرای منصفانه و دقیق برجام دست پیدا کنند.

مقام های آمریکایی گفته بودند که راه های حل وفصل بحران سوریه و کمک ایران در این ارتباط نیز یکی دیگر ازمحورهای گفت وگوی ظریف و کری خواهد بود.

اخبار مرتبط

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

فرانسه: در برجام می‌مانیم

آمریکا در آرزوی کاپیتولاسیون جدید!

0 نظر

ارسال نظر

capcha