تجلیل فرزندان شهدای منا از پدران شهدای مدافع حرم

سردار انصاری: برای تمام شهدای مدافع حرم در بنیاد شهید پرونده الکترونیکی تشکیل شده است

سردار انصاری: برای تمام شهدای مدافع حرم در بنیاد شهید پرونده الکترونیکی تشکیل شده است

به گزارش سراج24، مراسم «لاله‌های آسمانی منا» گرامیداشت شهدای پدران آسمانی فاجعه منا در آستانه ولادت امام علی(ع) و روز پدر با حضور جمعی از فرزندان و پدران شهدای منا، شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس، در سالن همایش‌های شهید طهرانی مقدم سازمان پدافند غیرعامل و با حضور سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، مرتضی طلایی عضو شورای شهر تهران، محمد آزاد معاون توسعه سازمان حج و زیارت، رضایی مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در مکه مکرمه، بهاری شهردار منطقه 4 تهران، مؤذنی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران منظقه 4 تهران، نورچه‌ای معاون فرهنگی بنیاد تهران بزرگ و مسئولان فرهنگی منطقه 4 توسط انجمن خانواده‌های شهدای منا و جمعی از فرزندان شهدای منا برگزار شد.

سردار محسن انصاری در این مراسم با اشاره به فاجعه غم انگیز منا گفت: زمانی که این فاجعه رخ داد و هزاران نفر از ضیوف الرحمان از سراسر جهان اسلام در آن جان باختند، رهبر معظم انقلاب بر لزوم فراموش نشدن این فاجعه تأکید کردند و در پیام نوروزی سال 95 نیز تلخ‌ترین حادثه سال 94 را فاجعه منا دانستند. در پی این فاجعه، خبرگزاری فرانسه آن را مرگبارترین فاجعه تاریخ حج اعلام کرد و امروز علت این حادثه بی تدبیری مأمورین کشور میزبان عنوان می‌شود، در حالی که همه در جهان اسلام منتظر اعلام نتایج کمیته حقیقت‌یاب هستند.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه تأکید کرد: آنچه که امروز مشخص است در آن حوادث غمناک عزیزان ما در هوای 52 درجه بالای صفر و در حالیکه لباس احرام بر تن داشتند، با کامی تشنه در روز عید و در سرزمینی که باید امن‌ترین جای جهان باشد، در حال عبادت، مظلومانه جان به جان آفرین تسلیم کردند.

سردار انصاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی مسئولان نظام درباره این فاجعه گفت: تمام مسئولان بلند پایه نظام و دولت اقداماتی پسندیده و در خور شأن شهیدان انجام دادند و رهبر معظم انقلاب نیز 3 روز عزای عمومی اعلام کردند و دفن این عزیزان در گلزار شهدا را کار شایسته‌ای دانستند. این‌ها در کنار حضور مسئولان بلند پایه نظام و روسای 3 قوه که در مراسم استقبال از ابدان مطهر شهیدان حاضر شدند و اطلاق عنوان شهید به این عزیزان نشان دهنده این موضع است که فاجعه منا نباید هرگز فراموش شود.

وی ادامه داد: دستگاه دیپلماسی کشورمان و سازمان حج و زیارت همچنان مصرانه در حال پیگیری این موضوع هستند و خانواده‌های داغدار این حادثه نیز هیچ گاه این موضوع را فراموش نخواهند کرد و صبورانه در انتظار نتایج پیگیری‌های دستگاه‌های مربوطه هستند.

قائم مقام بنیاد درباره شهدای مدافع حرم گفت: برای تمام شهدای مدافع حرم تشکیل پرونده الکترونیکی انجام شده است و خدمات رسانی به خانواده‌های آنان آغاز شده است و این اقدامات برای حفظ احترام و جایگاه و زنده نگه داشتن نام و یاد این عزیزان صورت می‌گیرد. این عزیزان در کنار دستگاه‌های موظف، باید از تمام ظرفیت‌های بین المللی، فردی، خانوادگی و اجتماعی استفاده کنند تا ابعاد شخصیتی شهدا و دلاورمردی‌های آنان در منطقه مقاومت و در مبارزه با سلفی‌ها و تکفیری‌ها در جلوی چشم جهانیان قرار بگیرد و در ذهن ما باقی بماند. در این راستا باید از تمام ابزارها استفاده کرد و از کارهای هنرمندان متعهد نیز برای ساخت آثار فرهنگی و یادمان‌های این شهدا بهره گرفت.

وی در پایان ایجاد تشکل‌های مردم نهاد در حوزه ایثارگری از جمله تشکل‌های مربوط به خانواده شهدای مدافع حرم و انجمن خانواده‌های شهدای منا را امری نیکو و پسندیده دانست که باعث ماندگاری نام و یاد شهدا خواهد شد.

در انتهای این مراسم و در اقدامی شایسته، فرزندان شهدای منا از پدران شهدای مدافع حرم تجلیل کردند و هدایای روز پدر خود را که برای اولین بار در روز پدر جای خالی آن‌ها را احساس می‌کردند، به پدران شهدای مدافع حرم تقدیم کردند.

اخبار مرتبط

اهدای ۲۰۰۰ بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان اصفهانی

کمک مردم خمینی‌شهر به ۸۰۰ دانش ‌آموز نیازمند

توزیع ۵۰۰ بسته نوشت‌افزار در بخش ارشق مشگین‌شهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha