همایش ملی بررسی ماهیت «تشیع انگلیسی» برگزار شد

همایش ملی بررسی ماهیت «تشیع انگلیسی» برگزار شد

به گزارش سراج24، همایش «تشیع انگلیسی» عصر امروز (31 فروردین)‌ با حضور آیت‌الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت‌الله قرهی، مدیر مدرسه علمی امام مهدی(عج)، حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و صالح قاسمی نویسنده کتاب «مرجعیت موروثی یا تشیع انگلیسی» و جمعی از طلاب و دانشجویان علاقه‌مند در حوزه هنری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم صالح قاسمی طی سخنانی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه ما شکل گرفته دارای تهیه‌کنندگان و کارگردانانی است. کارگردانان آن غرب و آمریکا است و تهیه‌کنندگان جریانات تکفیری اهل سنت و جریانات افراطی شیعه هستند. ما امروز آثار حمایت آمریکا و غرب را از جریان شیرازی‌ها شاهد هستیم.

وی همچنین افزود: رهبری چند سالی است که در این عرصه ورود کرده‌اند ما هم باید در اینجا وظیفه خود را به خوبی انجام بدهیم.

در ادامه آیت‌الله قرهی ر رابطه با جریانات تشیع انگلیسی گفت: باید بیشتر در این عرصه کار کرده و نیازمند جلساتی برای معرفی اسلام ناب هستیم، باید بررسی کنیم که آیا این جریان متعلق به زمان ما است یا خیر.

همچنین آیت‌الله محسن اراکی مسئله تشیع انگلیسی و اسلام آمریکایی را چالش بزرگ دوره جدید به شمار آورد و گفت: هم اسلام آمریکایی که در بیانات حضرت امام مطرح شده و هم جریان نویی که تحت عنوان «تشیع انگلیسی» است اهداف جهانی استکبار را دنبال می‌کنند که هر دوی این جریانات خطرناک هستند، هر چند «تشیع انگلیسی» از اسلام آمریکایی هم به لحاظ ابزاری خطرناک‌تر است.

در پایان رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه خیلی از جریانات «تشیع انگلیسی» را مردم نمی‌شناسند، اظهار داشت: اینکه در جامعه‌ای آخوند شیعه تقریبی محدود می‌شود و آخوند شیعه‌نمایی پررنگ می‌شود، نشان از همین جریانات انحرافی انگلیسی دارد.

در پایان این همایش از کتاب «مرجعیت موروثی یا تشیع انگلیسی» اثر صالح قاسمی با حضور اساتید حاضر در همایش رونمایی شد.

اخبار مرتبط

شاعران از «شهید فخری‌زاده» می‌سرایند

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع): همایش بین‌المللی ابوطالب(ع) برگزار می‌شود

اندیشه‌های فقهی و حقوقی علامه طباطبایی بررسی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha