امام جمعه اصفهان:

خودکفایی و تکیه بر توانایی داخلی مصداق روشن اقتصاد مقاومتی است

خودکفایی و تکیه بر توانایی داخلی مصداق روشن اقتصاد مقاومتی است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در مراسم تجلیل از ستادها و کمیته‌های برگزیده دهه فجر با قدردانی از فعالیت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، اظهار داشت: شاید بسیاری از این کارها وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هم نباشد اما برای این‌که کار روی زمین نماند این نهاد ورود پیدا می‌کند که کار درستی هم هست، اما باید هر دستگاهی وظیفه مربوط به خودش را انجام دهد.

وی با بیان اینکه برگزاری مراسمی مثل روز قدس و راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن حرکت‌های مردمی است که احتیاج به نظم و تبلیغ و حضور دارد، گفت: الحمدالله این مراسم در اصفهان به‌خوبی برگزار می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مراسم راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن امسال در اصفهان را بی‌نظیر دانست و افزود: این مراسم نسبت به مراسم سنوات قبل خیلی بهتر بود، اما رسانه ملی آن‌طور که باید این حضور حماسی مردم اصفهان را پوشش نمی‌دهد.

وی با گلایه از رسانه ملی در پوشش حضور حماسی مردم اصفهان در مناسبت‌ها ادامه داد: متأسفانه حتی پیش‌ازاین هم رسانه ملی در مناسبت‌های مختلف از اصفهان فقط به بردن یک اسم اکتفا می‌کرد که البته شاید به خاطر تشویق و توجه به نقاط دیگر کشور است، اما به‌هرحال اصفهان می‌تواند الگویی برای شهرهای دیگر باشد.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه اگر بنا باشد همیشه از خودمان تعریف کنیم هیچ‌وقت پیشرفت نمی‌کنیم، گفت: در اصفهان کارهای زیادی انجام می‌دهیم اما درعین‌حال در یک سری کارها هم از دیگر شهرها و استان‌ها عقب هستیم.

وی به مراسم باشکوه عزاداری در یزد و زنجان اشاره کرد و افزود: به جرأت می‌توانیم بگوییم در هیچ کجا به‌اندازه اصفهان برگزاری مراسم عزاداری در خانه‌های مردم رونق ندارد، اما در عزاداری متمرکز این‌طور نیستیم و خیلی جاها بهتر از اصفهان عمل کرده‌اند.

امام‌جمعه اصفهان اضافه کرد: باید در طول سال تمرین کنیم و کاری کنیم که در دنیا عزاداری‌هایمان تماشایی باشد.

وی با بیان اینکه برگزاری این مناسبت‌ها فقط وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیست، گفت: همه باید دست‌به‌دست هم داده و همت کنند تا بتوانیم مراسمی بهتر از قبل برگزار کنیم و در عزاداری‌هایمان‌هم مثل زمینه‌های دیگر حرف نخست را بزنیم.

اگر جامعه اسلامی فقیر باشد مجبور است زیر بار کفر برود

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش درباره نامگذاری امسال به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: حدود 6 سال است که مقام معظم رهبری درباره مسائل اقتصادی صحبت می‌فرمایند و علتش هم این است که اگر جامعه فقیر باشد به خلاف و انحراف کشیده می‌شود.

وی با اشاره به حدیث امیرالمؤمنین علی(ع) که می‌فرماید: کادَ الفَقرُ اَن یَکُونَ کُفرا، گفت: اگر جامعه اسلامی فقیر باشد مجبور است زیر بار کفر برود.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه اگر از نظر اقتصادی مستقل نباشیم از نظر فرهنگی هم نمی‌توانیم مستقل عمل کنیم، تصریح کرد: امروز بسیاری از کشورهای عربی سلاح دارند اما حتی یکی از این سلاح‌ها را هم نمی‌توانند بدون اجازه آمریکا استفاده کنند و این مصداق سلطه است، درحالی‌که خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرینَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً.

وی با اشاره به اینکه سلطه کافرین بر مسلمین حرام است، توضیح داد: خداوند می‌فرماید در برابر کید دشمن دو کار می‌توانید انجام دهید؛ یکی استقامت و صبر و دیگری تقوا، اما این خصوصیات ویژه افراد مومن است، درحالی‌که فقر ممکن است عده‌ای از افراد جامعه را به انحراف بکشاند.

اقتصاد مقاومتی یعنی خودکفایی و تکیه بر توانایی داخلی

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی هرکس کاری که می‌تواند و از عهده آن بر می‌آید انجام دهد، مثل همان کاری که مردم در قدیم در شهرها و روستاها انجام می‌دادند.

وی اقتصاد مقاومتی را به معنای خودکفایی و تکیه بر توانایی‌های خود دانست و گفت: علاوه بر این امروز باید از مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی هم دوری کنیم چون اگر می‌توانستیم مثل گذشته زندگی کنیم بسیاری از مشکلات امروز را نداشتیم.

آیت‌الله طباطبایی همچنین به لزوم خرید جنس ایرانی اشاره و تصریح کرد: در همین اصفهان زمانی 11 نفر از علما نامه‌ای امضا کردند که فقط از پارچه ایرانی لباس و کفن تهیه کنند آن‌هم کرباس اصفهان و اگر کسی کفن با جنس غیر ایرانی داشت از خواندن نماز بر جنازه او عذر بخواهند.

وی اظهار امیدواری کرد که خداوند به همه ملت ایران توفیق اجرای دستورات مقام معظم رهبری و علما و بزرگان دین را بدهد تا همواره در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب سربلند و سرافراز بایستیم و مقاوم باشیم.

 

اخبار مرتبط

جهش تولید چگونه اتفاق می‌افتد؟

«جهش تولید» با استفاده از ظرفیت جوانان محقق می‌شود

فیلم| فیلم کوتاه "از هر دست"

0 نظر

ارسال نظر

capcha