حزب راست آلمان؛

اسلام با قوانین ما همخوانی ندارد

اسلام با قوانین ما همخوانی ندارد

به گزارش سراج24، حزب سیاسی راست‌گرا و ضد مهاجرت «آلترنتیو برای آلمان»(AfD) در اظهاراتی مشابه حزب نازی، اعلام کرد که اسلام با قوانین آلمان سازگار نیست.


خبرگزاری رویترز در این باره خبر داد: «بئاتریکس فون اشترخ»، نائب رئیس این حزب دیروز اعلام کرد: اسلام خود یک ایدئولوژی سیاسی است که با قوانین آلمان سازگاری ندارد.
پس از بحران مهاجرت در این کشور و افزایش نارضایتی آلمانی‌ها از سیاست‌های آنگلا مرکل، صدر اعظم، در قبال پناهجویان که بیش از یک میلیون نفر را به این کشور راه‌ داده است، حزب آلترنتیو برای آلمان به خاطر سیاست‌های ضد مهاجرت خود توانست به پارلمان آلمان راه یابد.


اشترخ که عضو پارلمان اروپا نیز هست، افزود که حزب او حامی ممنوعیت وجود مناره یا مؤذن و نیز منع حجاب کامل است.
بحث منع حجاب کامل پیش‌تر از سوی حزب اتحادیه دمکرات مسیحی که مرکل عضو آن است، نیز اعلام شده بود اما ناسازگاری اسلام با قوانین این کشور هرگز مطرح نشده بود.


الکساندر گائولند، از رهبران منطقه‌ای حزب آلترنتیو برای آلمان نیز ادعا کرد: اسلام دینی مانند مسیحیت کاتولیک یا پروتستان نیست و همیشه به به دنبال تصرف کشور است. به همین دلیل است که اسلامی‌سازی آلمان یک خطر است.
به دنبال این اظهارنظرها، زیگما گابریل، قائم مقام آنگلا مرکل اعلام کرد که اظهارات حزب آلترنتیو برای آلمان یادآور حزب نازی و آدولف هیتلر است.


حدود دو ماه پیش نیز فائوکه پیتخی، از رهبران حزب آلترنتیو، با بیان اینکه پلیس باید با دیدن هر مهاجر غیرقانونی به سوی وی شلیک کند، جنجال گسترده‌ای را به راه انداخت.
پیتر التمایر، رئیس دفتر صدر اعظم آلمان در پاسخ به این پیشنهاد، آن را غیرانسانی و پوچ خوانده و اعلام کرده بود که این حزب با این سخنان ماهیت واقعی خود را نشان می‌دهد.
به دنبال جنایات داعش و موج مهاجرت به اروپا، احزاب افراط‌گرا در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی توانسته‌اند با شعارهای مهاجرستیزی قدرت پیدا کنند.

اخبار مرتبط

هیتلر و سربازان نازی در جنگ دوم چه مخدری مصرف می‌کردند؟

ماجرای مسلمان شدن پروفسور جکی یینگ از زبان خودش + تصاویر

قوانینی برای یک ورزش صحیح

0 نظر

ارسال نظر

capcha