شجاعی:

«عارف» گزینه «فراکسیون امید» نیست/ تصمیم‌گیری بعد از دور دوم انتخابات

«عارف» گزینه «فراکسیون امید» نیست/ تصمیم‌گیری بعد از دور دوم انتخابات

به گزارش سراج24، اسماعیل شجاعی رئیس ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه، درباره موضع این حزب در بحث ریاست مجلس دهم شورای اسلامی، اظهار داشت: بحث در مورد ریاست مجلس دهم زودهنگام است و باید دور دوم انتخابات برگزار شود و بقیه نمایندگان مجلس انتخاب شوند و مهمتر از همه این است که انتخاب رئیس مجلس به‌عهده نمایندگان ملت است و به‌عهده ما نیست.

وی ادامه داد: بهترین کار در این زمینه این است که صبر کنیم تا دور دوم انتخابات برگزار شود و اگر قرار است در چارچوب ائتلاف، فراکسیونی تشکیل شود، نمایندگان مردم تصمیم می‌گیرند که چه‌کاری می‌خواهند انجام دهند. هر تعیین تکلیفی برای نمایندگان به صواب نزدیک نیست و نمایندگان مجلس خودشان باید تصمیم بگیرند که چه شخصی برای ریاست مجلس مناسب است.

رئیس ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به این پرسش "با توجه به اینکه گزینه اصلاح‌طلبان آقای عارف است، نظر حزب اعتدال و توسعه چیست؟" گفت: خیر؛ این‌طور نیست. برخی از اصلاح‌طلبان این موضوع را اعلام کردند و این سخن فراکسیون ائتلاف امید نبوده و برخی به‌صورت شخصی از نظر خودشان اعلام کردند.

شجاعی با بیان اینکه هر فردی می‌تواند نظر خود را اعلام کند، یادآور شد: بحث ریاست مجلس دهم با یک تصمیم جمعی کاملاً متفاوت است و نظر حزب اعتدال و توسعه این است که ورود به این بحث جز ایجاد اختلاف چیز دیگری نیست و زودهنگام است و مورد تأیید ما نیست. افراد دوست دارند که نظرات خود را بیان کنند و اشکالی ندارد.

وی تصریح کرد: حزب اعتدال و توسعه اظهارنظری در مورد ریاست مجلس دهم نمی‌کند و فراکسیون امید که ما نیز عضو آن هستیم، قرار است پس از برگزاری دور دوم انتخابات و تشکیل فراکسیون امید در این خصوص تصمیم بگیرند؛ نه اینکه از بیرون رئیس مجلس انتخاب شود.

رئیس ستاد انتخابات حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه اظهارنظر درباره ریاست مجلس دهم منطقی نیست، خاطرنشان کرد: وظیفه نمایندگان انتخاب رئیس مجلس است و دخالت در این کار از جنبه‌های سیاسی و خردورزی دور است و ما باید به نمایندگان احترام بگزاریم و آنها تصمیم می‌گیرند که رئیس مجلس چه‌کسی خواهد بود.

اخبار مرتبط

مردم از ما عدم موفقیت و اداره غلط کشور را نمی‌پذیرند/ صدا و سیما باید فرزند زمانه خویش باشد

دشمن جرأت اجرای هیچ نقشه نظامی ‌علیه ایران ‌را ندارد/ با تمام وجود برای «خدمت به مردم» حاضریم

شورای نگهبان صحت انتخابات میان‌دوره‌ای آستانه اشرفیه را تایید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha