گامی بلند در جهت تقویت بازدارندگی؛

انعکاس جهانی رونمایی از اس 300 در ایران

انعکاس جهانی رونمایی از اس 300 در ایران

به گزارش سراج24، رونمایی بخش هایی از سامانه دفاع موشکی اس 300 در ایران توجه رسانه های جهان را به خود جلب کرده و به عنوان گامی مهم در جهت تقویت توان نظامی و بازدارندگی کشور تلقی شده است.

خبرگزاری رویترز (Reuters)، فاکس نیوز (Fox News)، تایم (TIME)، بی بی سی انگلیسی (BBC)، دیلی تلگراف (Telegraph)، خبرگزاری ترند آذربایجان (Trend News)، راشاتودی (RT)، جروزالم پست (JPost) و ... از جمله رسانه هایی هستند که به این موضوع پرداخته اند.


رسانه های جهان عموما گزارش های خود در این باره را زیر عنوان "ایران در روز ارتش سامانه دفاعی روسی موسوم به اس 300 را به نمایش گذاشت" تنظیم و منتشر کرده اند.


در این گزارش ها آمده است: ایران، یکشنبه و در روز ملی ارتش این کشور، بخش هایی از موشک های اس 300 روسی را رونمایی کرد. حسن روحانی، رئیس جمهور، با حضور در این مراسم تاکید کرده که نیروهای نظامی ایران تهدیدی برای کشورهای همسایه نیستند.

این رسانه ها می افزایند: نیروهای نظامی ایران هرساله روز ارتش را در سراسر این کشور برگزار می کنند. در مراسم روز ارتش تهران که به صورت زنده از تلویزیون این کشور پخش شد، کامیون ها بخش هایی از موشک اس 300 را مقابل جایگاهی حمل کردند که روحانی و فرماندهان نظامی ایستاده بودند.

سربازان مقابل این جایگاه رژه رفتند و جت های جنگی و بمب افکن ها نیز در این نمایش توان هوایی ایران شرکت داشتند.

حسن روحانی در این مراسم تاکید کرد: قدرت نیروهای نظامی ما هیچیک از همسایگان را هدف نگرفته است بلکه هدف ما، دفاع از ایران اسلامی و بازدارندگی است.

روسیه، نخستین بخش سیستم دفاع موشکی اس 300 را هفته گذشته به ایران تحویل داد. این سامانه، یکی از پیشرفته ترین ها در نوع خود می باشد که قادر است هواپیماها و موشک های بالستیک متعدد دشمن را در فاصله 150 کیلومتری (90 مایلی) هدف قرار دهد.

آمریکا و متحدانش تلاش زیادی کردند تا ایران نتواند اس 300 را به دست آورد و در این راستا به مقامات روسیه فشار آوردند اما این اقدامات نتیجه بخش نبود و مسکو در نهایت این سامانه پیشرفته را در اختیار تهران گذاشت.

تحویل اس 300 به جمهوری اسلامی علیرغم فشارها و مخالفت های غرب، نشانه ای از قوت و عمق روابط بین ایران و روسیه است.

اخبار مرتبط

بن سلمان چه بلایی بر سر فعالان حقوق زنان می‌آورد

همسر نتانیاهو دست به دامن داماد ترامپ شد

آغاز آتش‌بس 5 ساعته روزانه در غوطه شرقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha