وزیر انرژی روسیه:

درخواست عربستان برای پیوستن ایران به فریز نفتی غیرمنطقی بود

درخواست عربستان برای پیوستن ایران به فریز نفتی غیرمنطقی بود

به گزارش سراج24 ، به نقل از پایگاه خبری سیتی ای ام، روسیه اعلام کرد، به رغم پایان بی نتیجه نشست دوحه،  درهایش در آینده به روی فریز تولید بسته نیست.

الکساندر نواک، وزیر نفت روسیه گفت، این کشور درهای خود را به روی توافق نفتی بر سر فریز تولید نبسته و اینکه وی از اینکه هیچ تصمیمی گرفته نشده ناامید شده است.

نشست مقامات کشورهای عضو اوپک، روسیه و دیگر تولید کنندگان نفتی در دوحه برای محدود کردن تولید در سطح ماه ژانویه برای 6 ماه آینده نتیجه ای در پی نداشت.

شکست مذاکرات دوحه بدان معناست که روند افزایشی قیمت نفت احتمالا معکوس خواهد شد.

آلستیر نیوتون، تحلیلگر موسسه مشورتی آلاوان بیزنس گفت: «به رغم برخی سیگنال های ضد و نقیضی که در چند روز گذشته از سوی ریاض مخابره می شد، به نظر من هیچگاه محتمل نبود که عربستان سیاست نفتی خود را تغییر دهد.»

«شکی نیست که بازارها به شکل مناسبی واکنش نشان خواهند داد. اما من انتظار ندارم  این پایان شعار فریز باشد و... آشفتگی احتمالا برای مدتی ادامه خواهد داشت.»

نواک گفت، من با این ارزیابی به دوحه آمده بودم که همه طرف ها به جای بحث درباره توافق، آن را امضا خواهند کرد. وی افزود، این توافق به این دلیل شکست خورد که عربستان خواستار پیوستن ایران به این نشست شده بود و این «غیرمنطقی» بود زیرا ایران در نشست غایب بود.

اخبار مرتبط

رشد ۲ رقمی تولید گندم و برنج ایران

تولید گاز ایران در میدان مشترک از قطر پیشی گرفت

ترسیم وضعیت نقدینگی در اقتصاد ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha