تامین امنیت بزرگترین فرودگاه نظامی سوریه/ ارتش وارد محله «صلاح‌الدین» شد

تامین امنیت بزرگترین فرودگاه نظامی سوریه/ ارتش وارد محله «صلاح‌الدین» شد

به گزارش سراج24، نیروهای ارتش سوریه با پشیبانی نیروهای همپیمان و با پشتیبانی هوایی روسیه، وارد محله صلاح‌الدین شهر حلب شدند و توانستند چندین نقطه را پس از عملیات موفق از تروریست‌ها بازپس بگیرند، این عملیات با درگیری‌هایی همراه شد که نیروهای ارتش در این درگیری‌ها دست‌کم 20 تروریست را به هلاکت رساندند، این عملیات ارتش سوریه در واکنش به نقض مکرر آتش بس در حلب صورت گرفت.

نیروهای ارتش همچنین کوه القلیعه و برج العطشانه در شرق خناصر در 15 کیلومتری حومه جنوبی حلب را بازپس گرفتند و با این دستاورد، خطر تروریست‌های داعشی را از جاده حلب به خناصر دور کردند، این جاده پس از پایان درگیری‌ها در اطرافش بازگشایی شد.

در حماه هم توپخانه ارتش سوریه مواضع و تحرکات تروریست‌ها را در روستاهای حصرایا و الاربعین در شمال  استان به شدت گلوله‌باران کرد که به انهدام یک خودروی مجهز به تیربار و کشته شدن شماری از تروریست‌ها منجر شد.

مواضع و تجمعات تروریست‌های جبهه النصره هم در اطراف روستای الحامدیه در حومه جنوبی ادلب هدف حملات ارتش قرار گرفت.

از شهرک محاصره شده الفوعه در حومه  ادلب هم خبر می‌رسد که شماری از غیرنظامیان در حملات تروریست‌ها به این شهرک زخمی شدند.

در حمص هم جنگنده‌های ارتش مواضع تروریست‌ها را در مناطق زعفرانه تلبیسه، القنیطرات و هم تیرمعله در حومه شمالی را هدف قرار دادند.

از حومه دمشق هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش توانستند محاصره فرودگاه الصقال بزرگترین فرودگاه نظامی سوریه معروف به فرودگاه السین را در شهر الضمیر در قلمون شرقی در هم بشکنند و امنیت جاده مواصلاتی به فرودگاه به طول 45 کیلومتر را پس از نبردهای شدید با تروریست‌های داعشی تامین کنند.

منابع سوری از  ادامه درگیری‌ها میان تروریست‌های تکفیری داعشی و جبهه النصره در محور الجاعونه در اردوگاه الیرموک در جنوب دمشق خبر دادند.

منابع مخالفان هم از ورود هیئتی از سازمان ملل به شهر داریا در حومه غربی دمشق خبر دادند.

در شرق سوریه هم نیروهای ارتش سوریه با حمله تروریست‌های داعشی به محله الصناعه شهر دیرالزور مقابله کردند و توانستند یک خودروی بمب‌گذاری داعشی‌ها را منهدم کنند که به هلاکت شماری از تروریست‌ها منجر شد.

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha