معاون شهردار تهران تشریح کرد

تمهیدات پیش بینی شده برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب

تمهیدات پیش بینی شده برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب

به گزارشسراج24،  به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران، ناصر امانی با اشاره به اینکه در این دوره از مدیریت شهری، تعدادی پروژه قرنی نظیر بزرگراه طبقاتی صدر، بزرگراه امام علی (ع)، تونل های نیایش و توحید دریاچه شهدای خلیج فارس احداث شده است، گفت: این پروژه ها تا چند نسل ماندگاری دارد و قابل بهره‌برداری است.

وی تفاوت نمایشگاه شهر آفتاب را با سایر پروژه ها، تخصصی بودن و قرارگیری در حاشیه شهر عنوان کرد و افزود: طبعا زمان بیشتری نیاز است تا مردم و افکار عمومی به اهمیت و ضرورت ساخت این مجتمع نمایشگاهی پی ببرند.

معاون شهردار تهران اثرات بهره برداری از این نمایشگاه را از ابعاد مختلف قابل ارزیابی دانست و تصریح کرد: اثرات زیست محیطی، ترافیکی، اجتماعی و  اقتصادی قابل توجهی در این پروژه نهفته است که به تدریج برای مردم آشکار خواهد شد.

امانی با اشاره به نمایشگاه هایی که طی 30 سال گذشته در مرکز شهر تهران در محل نمایشگاه های بین المللی و مصلی حضرت امام (ره) برگزار می شد، اظهار کرد: هیچ یک از این دو مکان مناسب برگزاری نمایشگاه ها نیستند و مشکلات ترافیکی، آلودگی هوا و آلودگی صوتی از ابتدایی ترین مسایل برگزاری نمایشگاه ها در این مکان ها بوده است.

وی به طرح جامع نمایشگاه شهر آفتاب اشاره کرد و گفت: فعلاً فاز اول این پروژه که شامل 3 سالن اصلی سرپوشیده و مسقف، محوطه سازی، هال مرکزی و فضاهای اداری است به مرحله بهره برداری رسیده و فازهای بعدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهردار تهران برگزاری نمایشگاه کتاب را شلوغ ترین فصل کاری نمایشگاهی در پایتخت عنوان و خاطرنشان کرد: به جز نمایشگاه کتاب که جمعیت بازدیدکنندگان آن میلیونی است، سایر نمایشگاه ها مخاطبان و بازدیدکنندگان محدود و خاصی دارند که اصلاً جای نگرانی برای پذیرش و ارائه خدمات مورد نیاز آنها وجود ندارد. در مورد نمایشگاه کتاب هم با دستور و حضور مستمر شهردار تهران همه واحدهای مربوطه در شهرداری بسیج شده‌اند تا حداکثر امکانات تردد و پذیرایی از مردم علاقمند به کتاب را که از تهران و سراسر کشور به شهر آفتاب مراجعه می کنند را فراهم کنند.

وی به بهره‌برداری از ایستگاه متروی ویژه نمایشگاه، اختصاص یکصد دستگاه اتوبوس از میادین مختلف شهر تهران به مقصد شهر آفتاب، طراحی و اجرای شبکه حمل و نقل دورن نمایشگاه برای دسترسی آسان و بدون ترافیک خودروهای شخصی و عمومی به پارکینگ ها، نصب تابلوهای راهنما در مسیرهای اصلی و بزرگراه های تهران و باز بودن عوارضی تهران ـ قم در ایام برگزاری نمایشگاه را بخشی از پیش بینی های ترافیکی اعلام کرد.

امانی ایجاد باجه‌های نت شهر بانک شهر، دسترسی سریع به اینترنت، برقراری ارتباطات تلفنی شبکه داخلی نمایشگاه، ایجاد فروشگاه شهروند، حضور واحدهای خدماتی رستورانی، غرفه سازمان میادین، خودروهای شارژی جهت حمل و نقل داخلی بازدیدکنندگان، ایجاد سرویس های بهداشتی ثابت و سیار به تعداد مورد نیاز را از دیگر خدمات پیش بینی شده جهت برگزاری نمایشگاه کتاب برشمرد.

معاون شهردار تهران به برنامه‌های حوزه اجتماعی شهرداری در ایام برگزاری نمایشگاه اشاره کرد و توضیح داد: شهردار تهران می‌خواهد نمایشگاه کتاب به دلیل همجواری با آستان مقدس حضرت امام «ره» و شهدای بهشت زهرا (س) تبدیل به مجموعه فرهنگی- خدماتی شود که بتواند در طول سال مورد بازدید علاقمندان قرار گرفته و همه امکانات و خدمات مورد نیاز خانواده ها را در خود جای داده باشد تا یک خانواده از لحظه ورود تا خروج از نمایشگاه تمامی نیازمندی و خدمات خود را در داخل نمایشگاه تامین کند.

اخبار مرتبط

اما و اگرهای افزایش کرایه‌ها/ شهرداری به دنبال رفع مشکلات حقوقی

شهرداری یکی از ۲۳ دستگاه مسئول در کاهش آلودگی هوا

جزئیاتی از طرح تشویقی شهرداری تهران برای فرزندآوری و رشد جمعیت

0 نظر

ارسال نظر

capcha