فضائلی:

ظاهراً آقای سیف هم اتاق سوئیفت را ندیده‌ است

ظاهراً آقای سیف هم اتاق سوئیفت را ندیده‌ است

به گزارش سراج24،مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اظهارات سیف‌ رئیس‌کل بانک مرکزی مبنی براینکه تاکنون هیچ چیز از برجام عاید ایران نشده است، اظهار داشت: صحبت‌های آقای سیف در آن بخشی که به صورت علنی منتشر شد حکایت از عدم انجام تعهدات آمریکا در اجرای برجام داشت و اهمیت آن نیز اینجاست که این مسئله از سوی یک مقام دولتی که بیشترین وظیفه را در مباحث بانکی دارد، اعلام شد.

فضائلی با اشاره به ملاقات سیف با وزیر خزانه‌داری آمریکا که به صورت محرمانه برگزار شد، افزود: آنچه درباره اظهارات آقای سیف حائز اهمیت است در درجه اول این است که بهانه بودن موضوع هسته‌ای در ارتباط با تحریم‌ها خود را نشان داد و ثابت کرد که آمریکا تحریم را به عنوان یک ابزار برای عقب‌نشینی ایران به کار گرفته است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه متاسفانه برخی اظهارنظر مقامات دولتی در طول 2 سال اخیر آمریکا را در این زمینه وقیح‌تر کرد، اظهار داشت: اظهارات آقای سیف درحالی است که وقتی منتقدان به آمریکا بدبین بودند، متهم می‌شدند اما اکنون مشخص شد بدبینی به آمریکا در واقع نوعی واقع‌بینی بوده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم اظهارات آقای سیف باعث شود دولت زودتر توجه خود را به داخل و سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی معطوف کند و بیش از این کشور را در ارتباط با بیگانگان معطل نگه ندارد.

فضائلی ادامه داد: همانطور که در صحبت‌های آقای سیف هم مطرح شد او تهدید کرد که اگر مبادلات بانکی ایران صورت نگیرد اجرای برجام به خطر می‌افتد که این نکته مهمی است و براساس مصوبه مجلس و بندهایی که رهبر انقلاب آن را تعیین کردند، مطرح می‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: اگر طرف مقابل در اجرای تعهدات خود کوتاهی کند ایران با این موضوع مقابله به مثل می‌کند و از این رو کمیته ناظر بر اجرای برجام باید گزارشی درباره عدم انجام تعهدات طرف مقابل جمع‌آوری و ارائه کند تا اگر مشخص شود که این کوتاهی صورت گرفته اقدامات طرف ایرانی نیز مشخص شود تا همه بدانند که اینطور نیست که ایران در هر صورت با طرف مقابل همراهی کند.

وی با اشاره به ارجاع دادن منتقدان به اتاق سوئیفت از سوی آقای عراقچی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد ظاهرا آقای سیف هم اتاق سوئیفت را ندیده‌اند و باید بازدیدی از این اتاق بداشته باشند.

اخبار مرتبط

برترین چهره‌های سال 2019+تصاویر

مدیر ساز و کار تجاری اینستکس وارد تهران شد

نسل امروز انقلاب مسئولیت خود را با مدیریت علمی پیش می‌برد و ایران را قدرتمندتر می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha