پرویز سروری:

گنجاندن بندهای ضدایرانی در بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری اسلامی خوش‌خدمتی به اسرائیل و آمریکا بود

گنجاندن بندهای ضدایرانی در بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری اسلامی خوش‌خدمتی به اسرائیل و آمریکا بود

به گزارش سراج24، پرویز سروری ، قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول، اظهار داشت: عربستان مسیری را انتخاب کرده که به ناامنی و بی ثباتی و از بین رفتن دستاوردهای امت اسلامی منجر می شود.

وی افزود: حرکت عربستانی ها در مسیر تقویت تروریست و حمایت از گروهک های تروریستی مانند داعش است و در نهایت باعث می شود تا آتش این اقدامات دامن خود آل سعود را بگیرد.

سروری ادامه داد: متاسفانه سازمان ها و نهادهایی که فلسفه وجودی آن ها برای حمایت از فلسطین و تلاش برای اتحاد و انسجام اسلامی است با فشار عربستانی ها و تزریق دلار بی حد و حصر آل سعود به کشور های مختلف این سازمان ها و نهاد ها را از فلسفه وجودی خود دور کرده و در جهت خلاف اهدافشان حرکت می کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: این اقدامی که در این دوره از نشست سازمان همکاری اسلامی صورت گرفت اقدامی ضد منشور و اهداف این سازمان بود و باعث شد تا مسیر حرکت این سازمان به سمت چند دستگی بین ملت های اسلامی برود.

سروری اضافه کرد: گنجاندن بندهایی در بیانیه پایانی بر علیه ایران و حزب و الله و مقاومت خوش خدمتی بزرگی به اسرائیلی ها و آمریکایی ها بود و در واقع باید گفت که این کنفرانس حمایت از اسرائیل بود.

وی اظهار داشت: متأسفانه اقدامات اخیر سازمان همکاری اسلامی در جهت حمایت از آمریکا و اسرائیل است و مسیری را که این سازمان طی می کند از اقدامات دشمنان اسلام در منطقه حمایت به عمل می آورد.

سروری تصریح کرد: اقدام رئیس جمهور کشورمان در این اجلاس و عدم شرکت در نشست پایانی اقدامی مناسب بود و نشان داد که ایران اسلامی بر مواضع خود ایستاده و همواره بر انسجام و اتحاد ملت های مسلمان اصرار دارد.

وی ادامه داد: ایران حمایت از مقاومت و فلسطین و آرمان های اسلامی را ادامه خواهد داد و قطعا اقدام هیأت ایرانی در نشست سازمان همکاری اسلامی اقدامی مناسب بود که باعث شد تا اهداف صهیونیست ها و عربستانی ها محقق نشود.

سروری گفت: اقدام هیأت ایرانی در نشست سازمان همکاری اسلامی همان اقدامی بود که مردم از رئیس جمهور و هیأت همراه انتظار داشتند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که سازمان همکاری اسلامی بتواند در مسیر اهداف خودش قرار بگیرد و برخی کشور ها با لابی های خود نتوانند موجب فروپاشی این  سازمان مهم و ضروری شوند.

اخبار مرتبط

جنایات رژیم اسراییل سیستماتیک شده و آپارتاید رژیم علیه ملت مظلوم فلسطین را شکل داده است

شورای عالی استان‌ها باید از شرایط اداری خارج شود/ موضوعات محلی با نگاه تخصصی در دستور کار قرار گیرد

شهردار باید فردی امین و پاکدست باشد/ شهر هوشمند با مدیریت نرم‌افزاری محقق می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha