زاکانی در اهواز:

سوئیفت باز است ولی هیچ بانک خارجی حاضر به همکاری با ما نیست/آمریکا در برجام ۲و۳ به دنبال محصور کردن انقلاب اسلامی است

سوئیفت باز است ولی هیچ بانک خارجی حاضر به همکاری با ما نیست/آمریکا در برجام ۲و۳ به دنبال محصور کردن انقلاب اسلامی است

به گزارش سراج24، علیرضا زاکانی شامگاه جمعه در جلسه هیئت فاطمیون در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا(س) اهواز اظهار داشت: آمریکائیها در جریان پیگیری مذاکرات و شکل‌گیری برجام چند هدف جدی داشتند که یکی از آن هدفها شکستن قبح مذاکره با آمریکا در ایران بود.

وی افزود: نفوذ در دستگاه‌های امنیتی یکی دیگر از اهداف آمریکا بود که در جریان برجام به شدت به دنبال این هدف بودند و هستند.

زاکانی با اشاره به اینکه می‌خواستند کاری کنند تا مسئولان برای حل مسائل دیگر کشور نیز به سراغ مذاکره با بهانه تحریمها بروند گفت: نا امید کردن ملتهای منطقه و دلسرد شدن آنان به دلیل عقب نشینی ایران دربرابر آمریکا یکی از راهبردهای موجود در مسئله هسته ای بود.

وی افزود: متاسفانه در دولت یازدهم اراده‌ای برای نگهداشت پیشرفت‌های هسته ای وجود نداشت که نمونه آن اخراج نخبگان هسته‌ای بود و آمریکا نیز در مذاکرات به دنبال محدود کردن فعالیتهای هسته ای ایران تا حد ممکن بود.

زاکانی در بخش دیگری از سخنان خود به آثار اقتصادی و مشکلات پسابرجام نیز اشاره کرد و گفت: سوئیفت باز است ولی هیچ بانک خارجی حاضر نیست با ما کار کند و آنها به خاطر رفتار آمریکا نگران هستند.

وی با اشاره به طرح برخی موضوعات مانند برجام 2 و اینگونه مسائل گفت: آمریکا در طرح مسئله برجام 2 به دنبال حل مسائل منطقه با نگاه خود است؛ آنها به دنبال این هستند طرح خاورمیانه جدید را به ثمر برسانند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تشریح طرح خاورمیانه جدید نیز گفت: آمریکا به دنبال این است که طرح خاورمیانه جدید را با همراهی عربستان و ترکیه پیگیری کند و نهایتا انقلاب اسلامی را محصور کند.

وی افزود: طرح برجام‌های متعدد از جمله برجام 3 با هدف ایجاد زمینه ارتباط و همچنین عادی سازی رابطه با آمریکا مطرح می شود و اینکه باور به ارتباط با آمریکا در میان مردم تقویت شود.

زاکانی در بخش دیگری سخنان خود به پرونده نفتی کرسنت نیز اشاره کرد و گفت: در پرونده کرسنت شرکت اماراتی ایران را محکوم کرده و از نظر ما آقای زنگنه مقصر اصلی این قرارداد بوده است.

وی تاکید کرد: در این پرونده سه نفر رشوه دریافت می‌کردند که دونفر آنها را نمی شناسیم که از این دو نفر یک نفرشان در خارج از کشور بوده و نفر سوم که رشوه دریافت می کرده نیز مهدی هاشمی بوده است.

اخبار مرتبط

روابط نادرست و تخلفات «فریدون» مسجل است/رئیس جمهور برخورد کند

زاکانی:رئیس‌جمهور مسیر رسیدگی به اتهامات برادر خود را هموار کند

معتقدم از جریان انقلابی یک نفر باید در صحنه انتخابات باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha