علیرام نورایی،بازیگر فیلم"قلاده های طلا" در گفتگو با «سراج24»:

بازی در فیلم "قلاده‌های طلا" افتخار بزرگی برای من بود/به حاشیه‌ها اصلا توجهی ندارم/علی‌رغم تلخی‌های سینماگران همیشه با روی خوش مردم مواجه شدم

بازی در فیلم "قلاده‌های طلا" افتخار بزرگی برای من بود/به حاشیه‌ها اصلا توجهی ندارم/علی‌رغم تلخی‌های سینماگران همیشه با روی خوش مردم مواجه شدم

گروه فرهنگی «سراج24»- مرتضی اسماعیل دوست: بارها به او حمله و توهین کردند؛ همان هنرمندان و رسانه های مدعیان اخلاق به این ادعا که او بازیگر حکومتی است و فراتر از نگاه مردمی نقش می آفریند! اما همان مدعیان فریبکار سیاست آلود عنوان نکردند که چگونه بارها در عرصه های انتخاباتی با انواع دست بندهای حزبی از سبز و بنفش و ... به عکس های منتخب خبری بدل شدند!

جرم علیرام نورایی حضور در فیلمی آگاهی بخش با نام «قلاده های طلا» بود که نقش دروغین «تقلب» را با دسیسه سرویس های بیگانه عیان کرد و بازیگر خوش استیل سینمای ایران بدین دلیل دشنام های ناجوانمردانه ای شنید. اما او همچنان باقی است و به حضورش در این اثر افتخار می کند. هنگامی که پرسیدم که اگر به عقب بازگردیم، باز هم حضور در فیلم «قلاده های طلا» را خواهد پذیرفت و او پاسخ داد: « با کمال افتخار باز هم بازی خواهم کرد و مانند برخی ها نیستم که به دلیل جو پیش آمده بیایم و اظهار ندامت کنم! برای من بازی در فیلم «قلاده های طلا» افتخار بزرگی بود و به عنوان فیلمی قابل توجه در حرفه ام سعی کردم به خوبی در آن حضور یابم و اصلا توجه ای به مسائل پیش آمده و حاشیه برخی ها ندارم.»

علیرام نورایی، بازیگر ورزشکاری که اخیرا با رونمایی از فیلم تاریخی «یتیم خانه ایران» تصویرگر قهرمانی ملی در جنگ با انگلیسی ها بوده است، در آن ایام نیز جنگی سخت و البته یکطرفه از سوی رسانه ها و هنرمندان غربگرا داشته و در نهایت در قامتی قهرمان به سرافرازی درآمده است. نورایی در این باره به «سراج24» گفت: «وقتی آقای طالبی فیلمنامه «یتیم خانه ایران» را به من دادند و شروع به خواندن آن کردم خیلی برایم اتفاق رخ داده تلخ و دردناک بود و بسیار مشتاق شدم که در آن بازی کنم تا بتوانم گوشه ای از ظلمی را که توسط بیگانگان بر این کشور رفته است را نشان دهم. حقیقتی که توسط غربی ها از صفحات تاریخ حذف شده بود و تا به حال اسناد چندانی درباره اش بیرون نیامده است.»

بازیگر سریال های «جابربن حیان»، «پول کثیف» و «شب آفتابی» که علاقمندی پیگیر به رخدادهای فوتبالی داخلی و خارجی است و واهمه ای ندارد که عنوان کند یک پرسپولیسی دو آتشه و البته یک بارسایی عاشق است، در گفت و گویی خودمانی و صمیمی به نکات دیگری هم اشاره کرد و البته به دلیل دور ماندن از فضای تنش ها خواستار این شد که برخی از گفته ها به شکل گپی خصوصی باقی مانده و رسانه ای نشود.

نورایی در خلاصه ای از گفته های خود درباره بازی در فیلم «قلاده های طلا» عنوان داشت: «پس از سال ها که کسی دنبال من نبود فیلم «قلاده های طلا» به من پیشنهاد شد که همه چیز داشت و من واقعا به آن علاقه داشتم. من هیچ ادعایی ندارم و یک بازیگرم و خوشحالم که مدیون کسی برای رسیدن به درجه های بالا نیستم و همیشه هم با روی خوش مردم مواجه شدم.»

تائید گفته های بازیگر فیلم «قلاده های طلا» را پس از اکران خصوصی فیلم «یتیم خانه ایران» و در میان راهروهای «سینما کوروش» دیدم که چگونه مردم به دور از هر گونه حواشی بی اساسِ برخی به ظاهر هنرمند، برخوردی علاقمندانه با بازیگر متعهدی چون نورایی داشتند و خواستار قرار گرفتن در قاب عکسی مشترک با هنرمندی شدند که از نگاه برخی رسانه های غریبه با احوال مردم، مجرم محسوب می شود! و این فاصله ای قابل تامل میان مردم و برخی دورماندگان است.

اخبار مرتبط

دوست دارم در کارهایی باشم که مقابل ظلم می‌ایستد

«یتیم خانه ایران»، روایتی باشکوه از تاریخ تاریک انگلیس

«یتیم‌خانه ایران»؛ هویت گمشده‌ ما در تاریخ‌نگاری سکولار

0 نظر

ارسال نظر

capcha