معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی پرداخت می شود

۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی پرداخت می شود
به گزارش سراج24، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و گفت: مطابق برنامه ریزی های انجام شده از سوی این سازمان، امسال 190 هزار اشتغال جدید در کشور ایجاد می شود.
 
علی یزدانی اظهار داشت: فراهم کردن این تعداد فرصت شغلی، به جز تعهدی است که سازمان صنایع کوچک موظف است هر ساله فرصت شغلی فراهم کند.
 
به گفته وی، در راستای تحقق شعار سال که رهبر معظم انقلاب آن را 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' نامگذاری کرده اند، امسال 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به 12 هزار واحد صنعتی پرداخت می شود.
 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی گفت: بخشی از این میزان تسهیلات به 9 هزار واحد صنایع کوچک و متوسط که کمتر از ظرفیت اسمی تولید دارند، اختصاص می یابد و به طور میانگین به هر واحد 10 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می شود.
 
به گفته وی، این 9 هزار واحد صنایع کوچک و متوسط برای 97 هزار نفر اشتغال ایجاد می کند.
 
یزدانی تصریح کرد: بخش دیگری از 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات، به دو هزار واحد که در آنها دو هزار طرح صنعتی اجرا می شود و یکهزار واحد فعال صنعتی که کمتر ظرفیت کار می کنند، پرداخت می شود.
 
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ادامه داد: هم اینک 99 هزار طرح صنعتی در کشور وجود دارد که براساس برنامه ریزی های انجام شده ، پیش بینی می شود برای طرح هایی که بالای 60 درصد پیشرفت دارند، تسهیلات پرداخت شود.
 
به گفته وی، هم اینک 561 شهرک و 387 ناحیه صنعتی در کشور فعال است که 136 هزار هکتار زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در اختیار این سازمان است که بیشتر آنها دارای سند است.
 
یزدانی افزود: 781 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور در حال بهره برداری است و 167 ناحیه و شهرک صنعتی تقاضا محور است که حدود 22 درصد شهرک های کل کشور را به خود اختصاص می دهد.
 
به گفته وی، از حدود 87 هزار واحد صنعتی در نواحی و شهرک های صنعتی کشور، 37 هزار واحد صنایع کوچک است که 7 هزار واحد آن معادل 19 درصد، تعطیل است.
 
یزدانی گفت: حدود 18 درصد واحدهای متوسط و 11 درصد واحدهای بزرگ نواحی و شهرک های صنعتی کشور نیز تعطیل است.
 

اخبار مرتبط

زمان بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه در استان‌های سیل زده افزایش یافت

مهم‌ترین بخشی که می‌تواند برای رونق تولید فعالیت کند، ستاد تسهیل است

حضور وزیر صنعت و معدن در گلستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha