حجت الاسلام آل‌هاشم:

اقتدار کشور مرهون قدرت دفاعی نیروهای مسلح است

اقتدار کشور مرهون قدرت دفاعی نیروهای مسلح است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل‌هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی، در جمع خانواده و کارکنان مرکز آموزش توپخانه شهید صیاد شیرازی در اصفهان گفت: حضرت امام خمینی(ره) با نامگذاری 29 فروردین ماه به نام روز ارتش، پاسخی محکم به دشمنان و بدخواهان انقلاب دادند و بدنه ارتش را که از مردم مومن و معتقد به انقلاب اسلامی بود، تأئید کردند.

وی  تصریح کرد: عزت، عظمت و اقتدار ارتش همواره یکی از دغدغه‌های آن عزیز بود و ایشان از آغاز شکل‌گیری نظام اسلامی در ایران و تا پایان جنگ تحمیلی نیز بر این عظمت و عزت تأکید داشتند.

نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود: دشمنان انقلاب از بدو پیروزی انقلاب اسلامی به جهت خلع سلاح کردن نظام و محروم کردن آن از بازوی پرتوان نیروهای مسلح، جنگ روانی شدیدی را علیه ارتش به راه انداخته و با شعار انحلال ارتش قصد ضربه زدن به انقلاب را داشتند که امام راحل با هوشیاری و دور اندیشی خاص خود فرمان ماندگاری ارتش را صادر فرمودند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه با بیان اینکه بدنه ارتش و فرماندهان مومن و متعهد آن از تأئید امام خمینی(ره) روحیه مضاعفی گرفته بودند، افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران با تقدیم بیش از 48 هزار شهید و  هزاران جانباز برگ زرینی بر اوراق پر افتخار خود و ملت افزودند تا جایی که مقام معظم رهبری از ارتش با نام ارتش حزب‌الله یاد کردند.

حجت الاسلام آل‌هاشم در ادامه سخنان خود به فرارسیدن سالروز شهید سپهبد صیاد شیرازی اشاره و ضمن برشمردن خصوصیات بارز اخلاقی آن شهید والامقام، وی را یک فرمانده و مدیر کارآمد در تمام عرصه‌ها خواند که می‌تواند یک الگوی موفق برای فرماندهان و دیگر افراد باشد.

وی با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی عاشق اهل بیت (علیهم السلام) بود، افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های بارز آن شهید والامقام تخصص و دانش نظامی بالای او بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه شهید صیاد را عامل وحدت میان رزمندگان اسلام در جبهه های نور علیه ظلمت دانست و در این خصوص تصریح کرد: شهید صیاد در شکل‌دهی نیروهای ارتش در دوران انقلاب و قبل از انقلاب و ساماندهی نیروهای انقلابی و حزب الهی در ارتش نقش بسزایی داشت.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: زمانی که شعار ارتشی و سپاهی دو لشگر الهی مطرح می شود، شهید صیاد با هوشیاری شعار ارتشی و سپاهی یک لشگر الهی را مطرح و آن را نهادینه نمود.

وی در ادامه به دیدار نورزی فرماندهان نیروهای مسلح با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره و  تصریح کرد: آنچه که معظم‌له در این دیدار مورد تاکید قرار دادند بحث آمادگی‌های رزمی نیروهای مسلح بود اما در این خصوص تاکید فراوانی بر معنویت کارکنان نیروهای مسلح داشتند و البته فرمودند در باب معنویت کارهای زیادی شده است.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه برای افزایش معنویت در بین کارکنان نیروهای مسلح هرقدرکار کنیم با هم جا دارد، افزود: این مهم فقط وظیفه عقیدتی سیاسی‌ها نیست و فرماندهان هم وظیفه دارند برای کارهای فرهنگی سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تآکید براین نکته که یکی از وظایف مهم فرماندهان، تقویت نیروی اعتقادی کارکنان است، خاطرنشان کرد: الحمدالله امروز فرماندهان ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران از چهره های ارزشمند و انقلابی هستند.

وی درپایان با بیان اینکه اقتدار و سربلندی امروز کشورمان مرهون تلاش و قدرت دفاعی نیروهای مسلح است، افزود: توان رزمی و اقتدار دفاعی در کنار روحیه معنوی از مؤلفه‌های بازدارندگی است و همین توان رزمی و دفاعی که با حضور جوانان مومن و متعهد و با دستیابی به انواع تجهیزات دفاعی بومی بویژه تجهیزات موشکی بدست آمده امروز باعث شده است تا مسئولین دیپلماسی کشور در عرصه‌های بین‌المللی با اقتدار صحبت کنند.

اخبار مرتبط

ویدئو/ هم اکنون - حضور حامیان سید ابراهیم رئیسی در میدان ولیعصر تهران

اعلام حمایت گروه جهادی ایران سربلند از آیت‌الله رئیسی / برپایی ستادهای مردمی "ایران سربلند" ‌در ۱۴ استان و ۴۰۷ شهرستان

انتخابات، عرصه یک تمرین سیاسی سالم برای نسل جوان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha