چهره سال هنر انقلاب انتخاب شد +عکس

چهره سال هنر انقلاب انتخاب شد +عکس

به گزارش سراج24، مراسم انتخاب چهره سال انقلاب اسلامی با حضور افرادی چون مومنی شریف، مجید مجیدی،جواد افشار، حداد عادل، بهناز ضرابی زاده و ناصر فیض، فاضل نظری و کوروش زارعی...آغاز شد.


 بنابراین گزارش مجید مجیدی کارگردان فیلم ارزشی محمد رسول الله (ص) به عنوان چهره سال هنر انقلاب اسلامی در سال 94 برگزیده شد.

در بخشی از مراسم جشن هنر انقلاب اسلامی که از ساعتی پیش در تالار سوره حوزه هنری آغاز شده است، تندیس چهره سال هنر انقلاب به سبب ساخت و اکران موفق فیلم تاریخی «محمد رسول الله(ص)» (پرفروش‌ترین فیلم سال 94) با مضمون دینی و نمایش‌های موفق جهانی این فیلم به ویژه در جهان اسلام، به «مجید مجیدی» تعلق گرفت.

گفتنی است 6 نامزد نهایی دریافت این عنوان در سال 94، به ترتیب حروف الفبا آقایان جواد افشار، پرویز پرستویی، عبدالحمید قدیریان، مجید مجیدی، هادی محمدیان و خانم بهناز ضرابی‌زاده بودند که این انتخاب براساس رای حدود ٦٠ نفر از نخبگان و خبرگان هنری صورت گرفت.

مجید مجیدی متولد ۱۳۳۸ تهران است. وی فعالیت هنری خود را با بازی در نمایش‌های صحنه‌ای آغاز کرد و سپس به «حوزه اندیشه و هنر اسلامی» پیوست و به بازی در نمایش و نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه پرداخت. نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه «انفجار» نخستین تجربه اوست،‌ که با دوربین ۱۶ میلی‌متری فیلمبرداری شد و فیلم «بدوک» اولین فیلم بلند در مقام کارگردانی است. او علاوه بر بازی در فیلم‌های انقلاب و دفاع مقدس (همچون تیرباران و تا مرز دیدار) فیلم‌های ارزنده‌ای چون  بدوک، پدر، بچه‌های آسمان، رنگ خدا، باران، بید مجنون، آواز گنجشک‌ها و محمدرسول‌الله (ص) را کارگردانی کرده است. در کارنامه مجیدی موفقیت‌های بسیاری در جشنواره‌های داخلی و خارجی به چشم می‌خورد. از جمله مهم‌ترین موفقیت‌های جهانی مجیدی نیز می‌توان به  نامزدی در اسکار برای فیلم «بچه‌های آسمان»، نامزدی جایزه طلایی ستلایت برای فیلم «باران»، دریافت تقدیرنامه برای فیلم «پدر» از چهاردهمین جشنواره فیلم لندن و نامزدی خرس طلایی جشنواره بین المللی فیلم برلین برای فیلم «آواز گنجشگ‌ها» اشاره کرد.

اخبار مرتبط

«عدالت» مبنای پرداختن به هنرهای نمایشی در حوزه انقلاب قرار گیرد

معرفی چهره‌های سال هنر انقلاب در بخش پژوهش و نویسندگی

چهره‌های هنر انقلاب سینما و تئاتر ۱۴۰۰

0 نظر

ارسال نظر

capcha