نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان:

«اقدام و عمل» یعنی کارها تنها روی کاغذ نباشد/ دولت اقدام مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام نداده است

«اقدام و عمل» یعنی کارها تنها روی کاغذ نباشد/ دولت اقدام مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام نداده است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید یوسف طباطبائی نژاد  در اردستان با بیان اینکه رهبر انقلاب 5 سال است که سال‌ها را با عنوان‌های مختلف اقتصادی نامگذاری می‌کنند و امسال را نیز به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کردند، اظهار داشت: علت این مسئله این است که اگر کشوری بخواهد از نظر سیاسی و فرهنگی مستقل باشد باید از نظر اقتصادی نیز مستقل بوده و نیازی به دیگران به ‌ویژه دشمنان نداشته باشد.

وی افزود: یکی از مسائل مهمی که امروز دنیا روی آن مانور می‌دهد مسئله اقتصاد است، بر همین اساس مقام معظم رهبری روی اقتصاد و به‌ویژه اقتصاد مقاومتی تأکید دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه تحریم‌ها برداشته نمی‌شود مگر اینکه دشمنان متوجه بشوند تحریم‌ها روی جمهوری اسلامی تأثیری ندارد، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی هرکس به هر اندازه‌ای که توان دارد کار کند و ملت ایران نیز در این مسیر فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

وی خواستار توسعه مشاغل خانگی در روستاها و استفاده بهینه از آب شد و خاطرنشان کرد: پس از گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز کشاورزی سنتی ادامه داد و بیش از 92درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

آیت‌الله طباطبائی نژاد بر ضرورت ترویج استفاده از سیستم‌های آبیاری نوین در بخش کشاورزی و استفاده از استخرهای ذخیره آب و 2 منظوره برای پرورش ماهی و احداث گلخانه در روستاها تاکید کرد و افزود: فقط به صنعت‌های بزرگ نباید نگاه کرد و با اقدامات موثر حتی کوچک می‌توان کارهای بزرگی انجام و تولید داخلی و صادرات را رونق داد.

وی خواستار بازاریابی مناسب برای صادرات شد و گفت: با توجه به وجود بازارهای مناسب در منطقه می‌توان بسیاری از تولیدات را به این کشورها صادر کرد، متأسفانه از طرف دولت و ملت در این زمینه اقدام خاصی انجام نشده است.

امام جمعه اصفهان با اشاره مجدد به اینکه رهبر انقلاب سال 95 را به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کردند، اظهار داشت:  اقدام و عمل یعنی همه کارها در گفتار و روی کاغذ نباشد، موضوعاتی در این باره گزارش می‌شود اما در عمل اقدام مناسبی از طرف دولت صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: با این استعداد ایران و پیشرفت در مسائل مختلف به تولید توجه خوبی نشده است و کارخانجات با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند و باید مشکلات آنها بررسی و حل شود.

اخبار مرتبط

ضرب‌الاجل برای تشکیل دادگاه‌های تجاری ظرف ۱۵ روز

نامه رئیس دیوان محاسبات به وزارت بهداشت/ ضرورت تأمین امنیت غذا و درمان و ایجاد ذخایر راهبردی

واردات بی‌قاعده یعنی ضربه کاری به تولیدکنندگان/ قرار نیست کُره‌ای‌ها هر وقت خواستند، بیایند و بروند

0 نظر

ارسال نظر

capcha